Ľudia chodia pozerať na Hudáčka

Sportnet|17. mar 2009 o 00:00

Dva zápasy finálového play-off majú aktéri Spišská Nová Ves a Piešťany za sebou. Stav série je nerozhodný 1:1 a dnes pokračujú finálové súboje v

Piešťanoch. Štvrtý zápas sa hrá dnes.

SP. NOVÁ VES. Stretnutia na Spiši sa odohrávali pred rekordnou diváckou návštevou. Miláčikom publika sa stal veľký talent spišskonovoveského hokeja Libor Hudáček.

Druhý zápas lepší

Po dve tisícky divákov si prišlo pozrieť finále 1. hokejovej ligy. V každom hokejovom rozhovore sa debata krúti o zmysle tohto finále, po ktorom obaja finalisti budú hrať baráž. Treba však zdôrazniť, že víťaz začína baráž na domácom ľade. A to je obrovská výhoda. "Možno povedať, že spokojnosť je polovičná. Prvý zápas sme dosť nešťastne prehrali, lebo sme dostali rýchle góly a nedokázali sme nájsť recept na prekonanie Ondrejku. Ten Piešťanom vychytal prvý zápas. Ten druhý však už bol úplne o niečom inom. Viac sme sa začali tlačiť pred bránu a konečne nám začali padať aj góly. Po treťom góle sme však prestali hrať svoju hru. Prišli zbytočné vylúčenia a góly," uviedol po finálových zápasoch doma útočník HK Spišská Nová Ves Libor Hudáček a pokračoval: "U nich to bude veľmi ťažké. Isto na nás 'vyletia'. My to však musíme ustáť. Spoliehať sa na pozornú obranu a rýchle protiútoky."

Forma v pravý čas

Počas oboch finálových dní boli na zimáku najlepší fanúšikovia. V sobotu prišli povzbudiť svojich aj priaznivci z Piešťan. Atmosféra hodná prívlastku "finálová". "Už podobnú divácku kulisu som zažil na majstrovstvách. Doma po prvý raz," povedal Libor Hudáček. Po piatkovom zápase sa obaja tréneri presne zhodli pri určení najlepších hráčov na ľade. Za hostí to bol jasne brankár Ondrejka a v domácom drese Libor Hudáček. "Ten mladý, s tým košíkom na prilbe. Ten bol najlepší," zdôraznil tréner Piešťan. To ešte netušil, čo má Libor pripravené na sobotu. Hlavným strojcom víťazstva Spišiakov bol práve Libor. Zaznamenal dva góly a opäť bol na ľade najlepší. Po jeho góloch, dravých prienikoch a šikovných kľučkách si neraz od publika vyslúžil mohutný potlesk. Vôbec to nebude prehnané, keď povieme, že veľa divákov chodí na hokej práve kvôli Liborovi Hudáčekovi. Radosť pozerať na herný prejav tohto obrovského talentu zo Spišskej Novej Vsi. "Som len rád, že forma prišla v pravý čas a dúfam, že mi vydrží do konca sezóny," skromne dodala osemnásťročná hviezda finále.

Súvisiace články