Slovan ovládol mestské derby, Petržalke nasúkal päť gólov

Sportnet|14. apr 2021 o 06:00

Stále môže pomýšľať na úspešnú obhajobu.

Slovnaft Cup 2020/2021 - štvrťfinále

ŠK Slovan Bratislava - FC Petržalka 5:1 (3:0)

Góly: 13. Abena, 19. De Marco, 40. Strelec, 46. Daniel, 67. Holman - 79. De Marco (vlastný)

/zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do semifinále Slovenského pohára. V stredajšom štvrťfinále zdolali v mestskom derby FC Petržalka 5:1.

Okrem obhajcu trofeje sa medzi elitné kvarteto prebojovali aj MŠK Žilina a dvaja druholigisti MFK Dukla Banská Bystrica s FC Košice.

Domácim vynikajúco vyšiel úvod zápasu. v 13. minúte sa po štandardnej situácii dostala loptu k Abenovi a ten halfvolejom otvoril skóre.

Onedlho vyšiel Slovanu signál z priameho kopu, Nono našiel na ľavej strane Rataa a po jeho hlavičkovom priťuknutí skóroval hlavou De Marco - 2:0.

Päť minút pred koncom polčasu pridal Slovan tretí gól. Bajrič sklepol center Strelcovi a ten pohodlne zakončil do odkrytej siete.

V druhom polčase skórovali aj Daniel s Holmanom, a tak na výsledkovej tabuli svietilo v 67. minúte skóre 5:0. Hostia sa naďalej snažili aspoň o čestný gól a napokon sa im to aj podarilo.

V 79. minúte Castellano prihral na hranicu päťky a domáci obranca De Marco si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete.

LIVE STREAM: ŠK Slovan Bratislava - FC Petržalka (Slovnaft Cup, štvrťfinále) dnes