Kysačania sa na lyžiach zorientovali k piatim titulom

Za zábavou na plesy, za snehom do Kremničky. (Autor: Ilustračné Ján Krošlák)
Sportnet|Publikované 2. mar 2018 o 23:00

Na Skalke pri Kremnici sa uskutočnil slovenský šampionát.

KOŠICE. V okolí lyžiarskeho centra na Skalke pri Kremnici sa uskutočnil dvojdňový slovenský šampionát v lyžiarskom orientačnom behu na dlhých tratiach a v štafetách.

Z dvoch štartujúcich východoslovenských klubov bol úspešnejší klub OB z Kysaku, ktorý získal štyri individuálne tituly a jeden titul v štafete.

V mužskej kategórii na 10,5 km trati so 17 kontrolami zvíťazil Čech Roman Horyna (Luhačovice) za 62:48 min. pred Šurganom a Mullerom (obaja VAZ Bratislava).

Štvrtý finišoval Valér Franko a piaty jeho syn Dávid Franko (obaja KOB Kysak).

V kategórii žien na 10 km trati s 16 KS zvíťazila Martina Bialeková za 67:16 min. pred Erikou Nemcovou (obe Ekonóm B. Bystrica).

Bronzovú medailu si vybojovala Ľudmila Sokolová (KOB Kysak).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov medaily vybojovali: W-17: 3. Simona Mihaličová (ATU Košice), M-20: 1. Stanislav Franko, 2. Šimon Dudra, M35-: 1. Milan Dudra, 2. Radovan Marton (všetci KOB Kysak), 3. Juraj Mihalič (ATU Košice), M45-: 1. Igor Porubčan(KOB Kysak),...3. Peter Sláma (ATU Košice), M55-: 1. Jaroslav Kollár, ...3. György Filó (obaja KOB Kysak). Nemajstrovskú kategóriu do 14 rokov vyhral Maroš Dudra (KOB Kysak).

Druhý deň sa konali majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu štafiet. V mužskej kategórii M19- prvenstvo dosiahla štafeta VAZ Bratislava (M. Muller, Š. Šurgan, 3. R. Navrátil). Strieborné medaily získala štafeta Kysak -1 v zložení: V. Franko, S. Franko, D. Franko) a bronz štafeta Kysak-2 (M. Dudra, Š. Dudra, L. Semančík). Ženské štafety vyhral Ekonóm B. Bystrica pred štafetou z Kysaku v zložení: (D. Franková, Ľ. Sokolová).

Majstrovský titul získali Kysačania v kategórii M70- zásluhou Radovana Martona a Igora Porubčana. Medaily si ešte vybojovali tieto východoslovenské štafety: M90-: 2. Kysak (G. Filó, J. Kollár), M110-: 2. ATU Košice -1 (P. Sláma, K. Janšo), 3. ATU Košice-2 (V. Tysz, B. Ďurčo). V nemajstrovskej Open kategórii prvá skončila štafeta ATU v zložení: Z. Roháč, J. Janšo.