Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Košické florbalové kluby bojujú v extralige o špicu tabuľky

Druhé košické derby. Ponúklo v skvelej atmosfére boj na ostrie noža. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 24. nov 2017 o 00:00

ATU vrátilo Florku požičané aj s úrokmi.

KOŠICE. Základná časť florbalovej extraligy vstúpila do svojej druhej polovice zápasom zápasov – košickým derby medzi Florkom a ATU.

Pred zaplneným hľadiskom košickej Multihaly vrátili vysokoškoláci svojmu súperovi prehru z prvého kola súťaže aj s úrokmi.

Obe mužstvá ponúkli divákom výborné florbalové predstavenie s množstvom gólov a opäť potvrdili, že florbal patrí k tomu najlepšiemu, čo košický šport v súčasnosti má.

Derby bolo od začiatku v rukách ATU, ktoré už po prvej tretine viedlo o tri góly a v neskoršom priebehu si vypracovalo dokonca päťgólové vedenie.

„Na toto derby sme boli výborne pripravení. Vedeli sme, čo chceme hrať a vychádzalo nám to, padali nám góly a myslím si, že sme mali celý zápas fyzicky navrch. Zápas bol opäť skvelým zážitkom a vďaka patrí divákom, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru,“ hodnotil zápas strelec dvoch gólov ATU Michal Pažák.

V tíme Florka dosiahol hetrik Jakub Blaško. „Bude ma to stáť dve eurá do kasy,“ trpko sa pousmial po zápase a priznal, že si derby vyhrať nezaslúžili.

„Znova sme mali katastrofálny vstup do zápasu. Súper bol v prvej polovici stretnutia lepší vo všetkom a to o dve triedy. Prihrávky, streľba, pohyb – vo všetkom sme zaostávali. Každý ich hráč bol lepší ako náš,“ dodal J. Blaško.

Florko stráca dych

Oba košické kluby v prvej polovici súťaže znova naznačili, že chcú bojovať o tie najvyššie priečky.

Florko bolo príjemným prekvapením súťaže, ale v posledných kolách začalo strácať dych.

Najprv doma prehralo so suverénom súťaže z Nižnej, pred týždňom v piatok prišla prehra v ostro sledovanom derby a reštart nepriniesol ani nedeľňajší zápas v Prešove, kde si pripísalo tretiu prehru v rade.

„Možno je aj dobre, že prišli tieto prehry. Už sme si o sebe asi veľa mysleli, vyhrávali sme pol sezóny. Asi by sme mali niečo zmeniť aj v prístupe k tréningom a keď sa to zmení, nevidím problém. Play-off je ešte ďaleko. Určite máme na to, aby sme porazili každé mužstvo,“ zamyslel sa J. Blaško.

Priznal, že posledné prehry na pohode mužstvu nepridávajú.

„Prehráte raz, druhý raz, potom už začnete sledovať tabuľku. Musíme si to celé zrovnať v hlave, rozobrať si tie zápasy a najmä sa poučiť z chýb. Keď do toho budeme dávať všetko, tak by sme sa z toho mali rýchlo dostať,“ dodal jeden z kľúčových hráčov Florka.

Forma ATU stúpa

Druhý z košických zástupcov v extralige, Akademik Technická univerzita, sa v posledných kolách extraligy dostal do hernej pohody.

Po víťazstve v derby si jeho hráči o dva dni neskôr „pochutnali“ na nováčikovi zo Spišskej Novej Vsi.

Po nie príliš vydarenom začiatku súťaže sa ATU začalo posúvať v tabuľke smerom nahor a napokon preskočilo aj svojho mestského rivala.

„Odráža sa dobrá práca na tréningoch, na ktoré každý chodí rád a chce sa zlepšovať. Všetci makáme, individuálne aj spoločne, pridali sme aj nejaké nové prvky ako videorozbory a ďalšie, ale nechcem priveľa prezradiť z našej kuchyne,“ naznačil príčiny stúpajúcej formy Pažák.

Posledné výsledky zmenili aj postavenie košických tímov v tabuľke. Kým Florko sa postupne prepadlo na štvrtú priečku, ATU sa posunulo na tretie miesto.

Florko sa môže vrátiť k víťazstvám už v piatok, keď o 20.00 h privíta v Multihale Sabinov. ATU cestuje v nedeľu 26. februára do Trenčína, kde si zmeria sily s tamojším 1. FBC.

FAKTY

DVOJZÁPASOVÝ DERBY FLORBALOVÝ VÍKEND

12. KOLO EXTRALIGY:FK Florko Košice – FaBK ATU Košice 5:9 (0:3, 1:3, 4:3), góly a asistencie: 23. J. Blaško (Vrábeľ), 41. Meliš ( Halás), 47. Halás, 48. J. Blaško, 55. J. Blaško (Halás) – 8. Szabó, 12. Pažák (Tall), 13. Tokarský (Dudovič), 26. Leško (Pažák), 36. Kerekeš (Navrátil), 38. Pažák (Tall), 42. Bučko (Dudovič), 51. Talarovič (Navrátil), 58. Leško.

13. KOLO EXTRALIGY:FBC Mikuláš Prešov – FK Florko Košice 6:3 (1:2; 2:0; 3:1), góly a asistencie: 12. Joščák (Barnišin), 21. Baláž (Sikorjak), 25. Baláž, 43. Kominek (Sikorjak), 56. Sikorjak (Sninčák), 60. Kominek (Joščák) – 14. Vašíček (Kočkár), 15. Hrabčák (Vrábeľ), 59. Vrábeľ (J. Blaško).

FaBK ATU Košice – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 15:2 (5:1, 3:1, 7:0), góly a asistencie: 3. Knutelský, 5. Bučko (Ferenc), 9. Leško (Pažák), 13. Knutelský, 15. Leško (Tall), 30. Talarovič (Navrátil), 31. Leško (Tall), 32. Navrátil (Kerekeš), 41. Talarovič (Navrátil), 43. Kerekeš (Navrátil), 44. Leško, 51. Pažák (Leško), 58. Kročko (Pažák), 59. Bučko (Tokarský), 59. Szabó (Navrátil) – 11. Džerenga (Jerga), 33. M. Hanzely (P. Hanzely).

Dvojgólový Michal Pažák Pred bránkou Florka ho bráni Lukáš Blaško. (Autor: Róbert Berenhaut)

Súvisiace články