Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Kardoš: Na hrane nás zatiaľ prinútili hrať len dve mužstvá

Prešovčania zatiaľ kráčajú sezónou suverénne. (Autor: TASR)
Ján Jacoš|Publikované 30. nov 2020 o 15:42

Volejbalisti Prešova majú stále plný počet bodov.

PREŠOV. V ôsmom kole extraligy volejbalistov vyhral VK Mirad UNIPO Prešov nad VK Osmos Prievidza 3:0 (21, 13, 20).

Prešovčania aj v tomto zápase potvrdili, že sú v laufe a na čele tabuľky majú plný počet bodov, v doterajšom priebehu najvyššej súťaže stratili len tri sety.

Univerzál Szarek získal 18 bodov, zverenci trénera Mareka Kardoša si zaknihovali 10 blokov a 5 es.

Hostia potrápili domácich len v prvom sete, jeho záver však lepšie zvládol Prešov.

V druhom a treťom sete Šarišania už jasne dominovali a nepripustili zdramatizovanie súboja. Voľno mal smečiar M. Sopko st.

Prvé sety sú už klasika

Prievidza nemala čo stratiť, takticky hrala veľmi dobre a keď zatlačila na servise, bolo to ťažko kontrolovateľné a vyžadovalo to rozumnú hru, podčiarkol tréner VK Mirad UNIPO Marek Kardoš.

Veľmi dobre sa svojej úlohy zhostil smečiar Hudák, uhral ťažké lopty a bol veľmi trpezlivý. Situácie veľmi solídne zvládol aj Ščerba. Od pätnásteho bodu v prvom sete fakt hrali všetci dobre. Stále nás čaká veľa roboty, výhry za tri body však tešia. Pozerám sa na našu hru, chýbajú v nej ešte nejaké nuansy. Na hrane nás zatiaľ prinútili hrať len dve mužstvá. A tie prvé sety sú už naša taká klasika...

Čaká ich derby v Košiciach

Marek Kardoš tiež zdôraznil, že niektorí hráči sa potrebujú dať dokopy zo zdravotnej stránky a družstvo sa potrebuje zohrávať.

Som rád, že raz ťahá jeden, raz druhý, raz tretí, to je fantázia, ale ešte to nie je dopracované, ozrejmil tréner.

Mužstvá, proti ktorým hráme, okrem Myjavy, majú tiež nových hráčov a musia sa zohrávať. Postupne aj tie mančafty budú hrať lepšie. My čakáme v januári ešte jednu posilu a ak to všetko zaklapne, fakt to bude výborné.

V deviatom kole je v sobotu na programe východniarske derby Košice - Prešov.

Do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať. Ťažíme z dobrého servisu, k nemu treba pridať dobrú obranu a tak môžeme byť úspešní. Podotýkam, že Košice sú v domácom prostredí veľmi dobré, dobre bránia, vynikajú na blokoch. Dúfam, že už aj s Martinom Sopkom sa nám to podarí eliminovať, dodal Kardoš.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články