Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Je veľkým talentom. Problémový Žilinčan ide do Švajčiarska

Lukáš Čmelík (vľavo) je veľkým talentom, ale má problémy s disciplínou. (Autor: SITA)
Pavol Spál, TASR|28. jan 2016 o 17:24

Pre Lukáša je to možnosť, ako začať odznova. Úlohou agentúry je pomôcť hráčovi nielen vtedy, keď sa mu darí, ale aj keď sa mu nedarí, hovorí agent Lukáša Čmelíka Karol Csontó.

SION. Keď sa sústredil na futbal, patril medzi hráčov, ktorí v našej lige najviac zabávali ľudí. Lukáš Čmelík však mrhá svojim talentom. Koľkokrát porušil životosprávu už v žilinskom klube prestali rátať.

Niekoľkokrát bol vyradený z kádra, lebo viackrát vážne porušil disciplínu a životosprávu. „Ten chlapec potrebuje pomoc. Jeho životospráva je na totálnej hrane, možno až za ňou. Nevie zlúčiť svoj súkromný život s dráhou profesionálneho futbalistu,“ vravel ešte v decembri pre denník Šport tréner Žiliny Adrián Guľa.

"Som trpezlivý človek, dal som mu už sedem či osem šancí. Zdá sa mi, že uňho ide o nemenný stav. Napriek tomu platí, že nikdy nehovor nikdy."

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Čmelík odchádza z MŠK Žilina na jeden a polročné hosťovanie do FC Sion. Švajčiarsky klub navyše získal opciu na kúpu talentovaného krídelníka.

Informovala o tom vo štvrtok jeho zastupiteľská agentúra Stars and Friends.

"Som veľmi rád, že sa to uzavrelo takto rýchlo a že opäť môžem byť vo výbornom klube ako je Sion. Ľudia ma tu prijali veľmi dobre. Sú priateľskí, pomáhajú mi. Je to pre mňa obrovské plus," uviedol Čmelík.

"Vzhľadom na to, že je to moje prvé zahraničné pôsobenie, chcem si tu čo najskôr zvyknúť a samozrejme sa prepracovať do zostavy. Som veľmi vďačný za túto šancu. Dúfam, že nesklamem," dodal Čmelík.

Detaily prestupu sprostredkoval Karol Csontó z agentúry Stars and Friends: "Lukáš odchádza do Sionu na jedenapolročné hosťovanie s opciou na štyri roky."

_mf82760_res.jpg

Lukáš Čmelík (vpravo) sa pokúša o akrobatické zakončenie v zápase proti Zlatým Moravciam. FOTO - SITA.

"Vieme, že Lukáš mal v Žiline osobné problémy, jeho nový klub o ňom vedel všetko. Je to však veľký talent a bola by škoda, ak by ho nerozvíjal aj naďalej," pokračoval Csontó.

"Pre Lukáša je to možnosť, ako začať odznova. Úlohou agentúry je pomôcť hráčovi nielen vtedy, keď sa mu darí, ale aj keď sa mu nedarí."

Lukáš Čmelík je obrovským talentom.

"Švajčiarska liga je veľmi kvalitná a Lukáš tu má ideálne podmienky na to, aby futbalovo rástol. Samotný klub je výborný, panuje tu rodinná atmosféra. A čo je najdôležitejšie, výborne tu pracujú s hráčmi," vraví Csontó.

"Je veľká šanca, že by z neho mohli spraviť lepšieho futbalistu. Nie je to každodenná príležitosť a my veríme, že ju naplno využije. Chceli by sme sa takisto poďakovať Žiline za veľmi korektný prístup."

Čmelík sa na jeseň pre opakované porušenie životosprávy ocitol v B-tíme Žiliny.

V mládežníckych tímoch sa mu stávalo, že ho rozhodcovia vylučovali. „Veľakrát ma tam len súperi okopávali a sem-tam mi praskli nervy,“ priznáva tínedžer.

V prvej lige debutoval už v šestnástich. Jeho najobľúbenejším hráčom je Zlatan Ibrahimovič.

„Čítal som aj jeho knihu. My dvaja sme rovnaké povahy, obidvaja troška uletení. V doraste tiež dostával veľa červených kariet, no dokázal toho veľa. Trocha sa v ňom vidím,“ dodal žilinský mladík.

Zahral si na ME do 17 rokov v Žiline i na svetovom šampionáte rovnakej kategórie v Spojených arabských emirátoch.

Súvisiace články