Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Jančuška: Gernát ešte potrebuje čas

Prvýkrát v košickom drese. Martin Gernát (vpravo) k výhre pod Urpínom nepomohol. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 24. nov 2017 o 23:00

Hokejisti HC Košice privítajú v nedeľu na domácom ľade Žilinu.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice privítajú v nedeľu na domácom ľade od 16.30 hod. Žilinu, s ktorou v aktuálnej sezóne vyhrali oba vzájomné zápasy.

V poslednom dueli oceliarov na ľade Banskej Bystrice, kde prehrali 3:5, nastúpil prvýkrát v košickom drese reprezentačný obranca Martin Gernát.

Oceliari mali v Banskej Bystrici nevydarený vstup do zápasu, keď už v piatej minúte prehrávali 0:3.

„Bol to pre nás začiatok ako zo zlého sna. Predstavovali sme si to úplne inak. Za takého stavu sme museli zabrať podstatne viac. Podarilo sa nám síce znížiť na rozdiel jedného gólu, ale v tom najdôležitejšom momente, keď sa stretnutie lámalo, sme mali presilovú hru, v ktorej sme dostali gól. Dá sa povedať, že to bol rozhodujúci moment celého zápasu,“ uviedol tréner Košičanov Milan Jančuška.

Habal nemal v Bystrici svoj deň

Oceliari mali pod Urpínom podstatne viac vylúčených ako domáci.

Zatiaľ čo barani mali osem presilových hier, Košičania hrali v početnej výhode len trikrát.

„Veľkým problémom bola aj disciplína. Mali sme strašne veľa vylúčených hráčov. Najlepší hráči boli tým pádom maximálne vyťažení a aj preto nám chýbali sily v koncovke a v hre dopredu. Celkovo bol duel vyrovnaný, hralo sa hore-dole a diváci videli atraktívny hokej. Treba povedať, že ani brankár Habal nemal svoj deň,“ skonštatoval Jančuška.

Napriek prehre o dva góly na ľade majstra predviedli košickí hokejisti veľmi dobrý výkon.

„Rozhodne máme na čom stavať. Ukázali sme veľa dobrých momentov a za stavu 3:5 sme mali štyri čisté šance. Mali sme tam viaceré prečíslenia alebo samostatné nájazdy. Veľmi dobrú príležitosť mal aj Kafka, ktorý už zasúval do prázdnej brány, ale napokon netrafil. Lámalo sa to na úplných detailoch, v ktorých bola jednoducho lepšia Banská Bystrica.“

Po zranení sa do zostavy vracia Šoltés

Premiéru v košickom drese absolvoval obranca Martin Gernát, ktorý by mal oceliarom pomôcť do najbližšej reprezentačnej prestávky.

„Bol to jeho prvý zápas za Košice, určite ešte potrebuje čas. Myslím si, že jeho výkony sa budú zlepšovať každým dňom. Je to veľmi skúsený a kvalitný hráč. V tomto ohľade sa o neho vôbec nebojím. Som si istý, že pre nás bude dobrou posilou,“ zhodnotil Jančuška.

V nedeľu čaká oceliarov domáce vystúpenie, v ktorom si zmerajú sily so Žilinou.

Prvý vzájomný duel vyhrali Košičania doma 6:3 a na ľade súpera uspeli 3:2.

„Snažíme sa predvádzať atraktívny hokej a verím, že sa nám podarí našich fanúšikov nadchnúť našou hrou aj počtom gólov. Chceme uspieť a vyhrať v domácom prostredí,“ uviedol Jančuška, ktorý oznámil aj návrat jedného zo zranených hráčov.

V stretnutí so Žilinou sa vráti do zostavy útočník Dávid Šoltés.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.