5.

Carlos Nascimento

Portugalsko

6,65 s

TORUŇ. Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu v behu na 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni.

Vo finále zabehol čas 6,61 sekundy.

Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz. Vyhral Talian Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 sekundy.

Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 sekundy a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán.

Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka (zlato) a Dana Velďáková (dvakrát bronz) v trojskoku.

"Mal som slabý čas a preto som sa musel v cieli predkláňať a zaberať. Každopádne, mám neskutočnú radosť a som v eufórii. Som veľmi šťastný, že sa to podarilo," hodnotil Volko pre RTVS.

"Je to pre nás úžasná odmena za robotu, ktorú sme absolvovali. Často sme museli improvizovať... je to veľké zadosťučinenie," dodal.

Podľa dosiahnutého času v tejto halovej sezóne (6,61) bol Volko pred HME európskou tabuľkovou desiatkou, čiže štatisticky nepatril ani do finálovej osmičky.

Na najdôležitejší deň sezóny sa však výborne pripravil fyzicky aj mentálne a svoju aktuálnu formu dokázal pretaviť do medailovej pointy.