Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Ohrdnutý Mucha: Delegáti SFZ nerešpektovali vôľu hráčov

Ján Mucha. (Autor: TASR)
TASR|29. feb 2020 o 16:55

Mucha prehral v súboji s Tomášom Medveďom.

SENEC. Novým členom Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) sa stal ako zástupca hráčov Tomáš Medveď.

V súboji s Jánom Muchom ho zvolili do funkcie delegáti piatkovej riadnej Konferencie SFZ v Senci. Medveď uspel v tajnom hlasovaní pomerom hlasov 69:9, pri dvoch neplatných hlasovacích lístkoch.

Neúspešného kandidáta Muchu prehra mrzela, no výsledky volieb akceptoval. Bývalý reprezentačný brankár pôsobí ako hlava Únie futbalových profesionálov a podporilo ho 568 prevažne profesionálnych futbalistov v porovnaní s 238, ktorí dali prednosť Medveďovi.

"Mrzí ma, že delegáti Konferencie SFZ nerešpektovali vôľu hráčov, mal som ich jednoznačnú podporu. Chcem sa im za ňu poďakovať.

Za štyri roky existencie ÚFP sme pomohli mnohým hráčom a naštartovali sme pre nich nové zaujímavé projekty. Naďalej budem stáť na čele ÚFP a chrániť záujmy hráčov. Na našej práci sa nič nemení. Naša organizácia sa onedlho stane riadnym členom

medzinárodnej hráčskej organizácie FIFPro a bude naďalej silná a jednotná. SFZ sa vybral cestou podpory kandidáta s menšou legitimitou, musíme to rešpektovať," zhodnotil výsledky hlasovania Mucha v tlačovej správe.

Súvisiace články