Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Zostali po ňom manželka a syn. Priatelia vyzývajú na pomoc rodine zosnulého futbalistu

Ivan Mriška|Publikované 15. jan 2021 o 12:15

Založili transparentný účet.

HORNÉ OREŠANY. Ešte nedávno behal po zelených trávnikoch. Mal pred sebou množstvo cieľov. Žiaľ, už si ich nesplní. Odišiel veľmi skoro.

V decembri minulého roka vo veku 27 rokov zomrel futbalista TJ Iskra Horné Orešany Jakub Hodulík. Zlyhalo mu srdce.

Bývalý futbalista Spartaka Trnava zanechal v Horných Orešanoch silnú stopu, preto sa priatelia klubu rozhodli pomôcť jeho najbližšej rodine.

„Záver roka 2020 bol pre nás veľmi smutný. Museli sme sa rozlúčiť s našim priateľom Jakubom Hodulíkom, ktorý po sebe zanechal manželku Paťku a syna Jakubka. Rozhodli sme sa pre nich založiť transparentný účet, aby sme im aspoň takto pomohli v tejto ťažkej životnej situácii,“ o svojej iniciatíve píše klub na sociálnej sieti.

Jakubko má len jeden a pol roka, príjem Patrície sa skladá iba z rodičovskej dovolenky.

„Prišli o živiteľa rodiny, prešli si ťažkým obdobím a sú odkázaní na pomoc druhých. Snažíme sa preto pomôcť aspoň týmto spôsobom,“ povedal predseda TJ Iskra Horné Orešany Miroslav Bujalka.

Transparentný účet nesie názov Pomoc pre Paťku a Jakuba a prispieť môže úplne ktokoľvek. Zatiaľ na účet prišlo 1 500 eur.

Na jeho počesť Jakuba Hodulíka v Horných Orešanoch vyradili zo sady dresov číslo sedemnásť, ktoré bude navždy patriť len jemu.

„Bol to líder mužstva, ktorý futbal miloval. Bol pre všetkých príkladom. Nikdy na teba nezabudneme,“ dodal Bujalka.

Ako pomôcť rodine?

Transparentný účet s názvom Pomoc pre Paťku a Jakubka má IBAN SK9209000000005176442729


Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články