Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Mal napadnúť príslušníka bezpečnostnej služby. Kmotrík spoznal trest

Ivan Kmotrík ml. je dva a pol roka prvý mužom vo futbalovom Slovane. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
SITA|26. apr 2018 o 17:37

Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava dostal pokutu 2-tisíc eur.

BRATISLAVA. Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší dostal pokutu 2-tisíc eur od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za nešportové správanie na tribúne vo VIP priestoroch 7. apríla počas zápasu Slovana v Trnave s domácim FC Spartak v 4. kole skupiny o titul v nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Pokiaľ ide o údajný incident v útrobách štadióna, pri ktorom mal I. Kmotrík ml. napadnúť príslušníka bezpečnostnej služby Spartaka Trnava, DK SFZ pokračuje v šetrení veci.

Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu.

"Disciplinárna komisia berie na vedomie osobné stanovisko právneho zástupcu Ivana Kmotríka ml.a rozhodla, že v časti za hrubé nešportové správanie (pohoršujúce, urážlivé gestá) počas stretnutia 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava ukladá disciplinárnu sankciu - finančnú pokutu vo výške 2-tisíc eur.

Pozrite si priebeh zápasu Trnavy so Slovanom: fotogaléria

26.4.2018

DK zároveň v časti incidentu s členom usporiadateľskej služby počas spomenutého stretnutia pokračuje v šetrení veci. Disciplinárna komisia pri ukladaní disciplinárnej sankcie vzala do úvahy najmä postavenie previnilca predstavujúce klubovú autoritu a význam jeho funkcie vo futbalovom hnutí.

V časti podozrenia z napadnutia člena usporiadateľskej služby, DK SFZ vzhľadom na dôkaznú situáciu bude vo veci pokračovať až po doručení nevyhnutných podkladov od príslušných orgánov,“ uvádza sa v stanovisku disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu.

Podľa medializovaných informácií Ivan Kmotrík ml. mal v priestoroch mixzóny, kabín tímov a rozhodcov údajne vraziť skleneným pohárom do tváre príslušníka bezpečnostnej služby a spôsobiť mu krvavé zranenie.

Toho vraj ošetrili priamo na štadióne a následne podstúpil vyšetrenie aj v nemocnici.

Polícia začala stíhať viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho za prečin ublíženia na zdraví v súvislosti s jeho údajným napadnutím príslušníka bezpečnostnej služby na zápase v Trnave 7. apríla v rámci 4. kola nadstavbovej časti (skupina o titul) najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

"Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu ublíženia na zdraví. Bližšie informácie k prebiehajúcim úkonom polícia nateraz nemôže poskytnúť," uviedla po incidente pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

Súvisiace články