Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|25. jan 2018 o 18:22

Len na necelý deň dopriali súperkám možnosť vychutnať si líderskú pozíciu.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce len na necelých 24 hodín dopriali súperkám z DHK Baník Most možnosť vychutnať si líderskú pozíciu v MOL lige žien 2017/2018.

Zemplínčanky totiž zvládli štvrtkový predohrávaný duel 15. kola, keď si v domácom prostredí schuti zastrieľali a nad HK AS Trenčín zvíťazili vysoko 42:28 (20:12).

Zverenky trénera Františka Urbana si v prvom polčase utvorili osemgólový náskok, šesť minút po zmene strán viedli už o 10 gólov (25:15) a najvýraznejšie vyhrávali v 59. min (42:27).

V tabuľke sa vrátili na 1. pozíciu o bod pred Most.

Trenčianky zostali na 11. mieste.

Štatistika

Výsledok štvrtkového predohrávaného stretnutia 15. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 42:28 (20:12)

Najviac gólov: M. Holešová 8, Habánková 6, Kišíková, Rebičová a Kotová po 4, Bajčiová 4/2 - Žitňanová 9/2, E. Rajnohová 9/3, Pastorková 4

Pok hody: 3/3 - 7/5, vylúčené: 3 - 0, rozhodovali: Gedeon a Sabol (obaja SR), 480 divákov