Futbalisti FC Petržalka - ilustračná fotografia.
Futbalisti FC Petržalka - ilustračná fotografia. (Autor: facebook FC Petržalka)
TASR|29. nov 2020 o 13:10

Uspela aj Banská Bystrica.

BRATISLAVA. Futbalisti Petržalky zvíťazili v nedeľnom zápase 13. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže nad Slovanom Bratislava B 2:0.

V prvom polčase poslal domácich do vedenia Lukáš Gašparovič a v záverečnej desaťminútovke uzavrel gólový účet duelu Samuel Kozlovský.

Zaujímavosťou je, že obaja strelci v minulosti nastupovali za rezervu Slovana, Kozlovský je v Petržalke dokonca len na hosťovaní z tímu "belasých".

Slovanisti prehrali aj druhý zápas v tomto týždni, v utorok nestačili na žilinské B-čko (1:2). V tabuľke im patrí predposledné miesto so ziskom troch bodov, Petržalka figuruje na siedmej priečke.

V druhom nedeľňajšom súboji zdolala Banská Bystrica domáci Šamorín 1:0. Ako jediný skóroval v 74. minúte striedajúci Róbert Polievka.