Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vašíček dal hetrik so zlomeným malíčkom. Mal už aj prehryznutý jazyk

Aj to sa pri florbale môže stať... Snímka zo septembra. Matúš Vašíček ukazuje už zošitý jazyk, ktorý si prehryzol počas zápasu. Pri šití asistoval jeho spoluhráč Jakub Blaško (vľavo), ktorý končí štúdium medicíny. (Autor: FB FK Florko)
Sportnet|Publikované 29. nov 2017 o 00:00

Prispel do klubovej kasy, ktorú sám spravuje.

KOŠICE. Florbalista košického Florka Matúš Vašíček strelil Sabinovu hetrik napriek tomu, že nastúpil so zlomeným malíčkom.

Nebola to preňho prvá zdravotná komplikácia počas tejto sezóny, pred dvoma mesiacmi si priamo počas zápasu prehryzol jazyk a museli mu ho zošívať.

Uplynulý víkend priniesol radosť florbalistom FK Florko Košice, ktorí pretrhli šnúru troch prehier v súboji s nováčikom zo Sabinova.

Klesli až na piatu priečku

Florbalistov Florka po sľubnom vstupe do sezóny zasiahla v polovici základnej časti menšia kríza a po troch neúspešných zápasoch v rade klesli v tabuľke až na piate miesto.

Ideálnu príležitosť na ukončenie tejto série mali v domácom súboji proti Sabinovu, čo napokon aj naplno využili a tešili sa z výhry 6:4.

„V posledných zápasoch sme sa trápili strelecky a hlavne v obrannej fáze, o čom svedčí aj veľa inkasovaných gólov. Našťastie sme zápas so Sabinovom vyhrali a opäť si zdvihli náladu, aj keď sa stretnutie znovu nevyvíjalo podľa našich predstáv. S týmto súperom by sme mali jednoznačne dominovať a pokúsiť sa rozhodnúť zápas už hneď v úvode,“ naznačil spokojnosť s výhrou, ale nie s predvedeným výkonom autor troch gólov Florka Matúš Vašíček.

Súboj s nováčikom súťaže mohol byť rozhodnutý aj skôr, ak by si hráči Florka lepšie potykali s koncovkou a súperovi ušli na výraznejší gólový rozdiel.

Jedným z ústredných postáv duelu bol práve Matúš Vašíček, ktorý za svoj hetrik bude musieť zaplatiť do klubovej kasy, ktorú sám spravuje.

„Som veľmi rád, že sa mi podarilo streliť hetrik, keďže som zápas odohral so zlomeným malíčkom na ľavej ruke. Prvý gól bol po dorážke, pri druhom som využil dobrú prihrávku Jakuba Blaška a prekvapil som brankára zakončením spoza bránky. Hetrik som zavŕšil gólom do prázdnej brány,“ popísal svoje gólové momenty M. Vašíček.

Pri zašívaní jazyka asistoval spoluhráč

Keď už Vašíček spomenul zlomený malíček, nebol to pre neho prvý zdravotný problém v priebehu aktuálnej sezóny.

Veľmi nepríjemný moment zažil v septembrovom zápase so Skalicou, v ktorom utrpel kuriózne zranenie jazyka.

„Stalo sa to v poslednej tretine, keď ma súper z došvihu hokejkou po strele trafil do brady a prehryzol som si jazyk. Zašívanie si zobral na starosť spoluhráč Jakub Blaško, ktorý je v poslednom ročníku medicíny. Hlavnou komplikáciou bolo predovšetkým stravovanie. Prvý týždeň som mohol jesť iba rozmixované kašovité jedlá, pudingy a jogurty. Po týždni som postupne nabehol na normálnu stravu. Jazyk je už vyliečený, no na pamiatku mi ostala malá jazva,“ vrátil sa k svojím patáliám košický florbalista.

Na sviatky sa chcú naladiť výhrami

Florko začalo sezónu solídne a pohybovalo sa na popredných priečkach, až pokiaľ na zverencov trénera Holovku nedoľahla výsledková kríza z posledných zápasov a momentálne okupujú až piate miesto.

V ďalšom priebehu sezóny sa pokúsia hráči Florka nadviazať na poslednú výhru a vybojovať si pozíciu v prvej štvorke.

„Sezóna začala veľmi pozitívne, keď z deviatich zápasov sme prehrali iba jeden. Potom prišiel menší útlm, prestali sme hrať to, na čo máme a strelecky sa nám nedarilo. Takáto facka nám určite prospela, aby sme si pripomenuli, že nestačí makať iba na začiatku sezóny, kedy bola prvotná eufória, nadšenosť z nového trénera, nášho nasadenia v hre a víťazstiev. Ku každému zápasu musíme pristupovať rovnako zodpovedne a s nasadením, či už je to prvý alebo posledný zápas sezóny,“ uviedol na margo príčin výsledkovej krízy 24-ročný Vašíček.

V extralige teraz nasleduje prestávka, počas ktorej odohrajú ženy svetový šampionát elitnej kategórie v Bratislave (1. – 9.12.2017).

Na Florko čakajú pred Vianocami ešte dva zápasy s bratislavskými tímami na domácej pôde.

Najskôr 16. decembra nastúpia proti majstrovskému Tsunami a o deň neskôr privítajú momentálne posledný Hurikán.

Počas prestávky sa budú snažiť poctivo pripraviť a natrénovať nové veci, ktoré mužstvu pomôžu k hernému napredovaniu.

„Máme v tíme veľa mladých hráčov, ktorí sa ukazujú v dobrom svetle, sú šikovní a vzhľadom na ich vek sa dokážu bez strachu presadiť aj v mužskej extralige. Počas tejto zápasovej pauzy sa poctivo pripravíme na ďalšie zápasy tak, aby sme v nich získali šesť bodov, naladili sa na sviatky a ukončili rok víťazne,“ vyjadril sa smerom k najbližšiemu programu Florka skúsený M. Vašíček.

ATU prehralo v Trenčíne

Druhý košický tím ATU odchádzal v nedeľu z Trenčína sklamaný, keď nestačil na 1.FBC a pripísal si štvrtú prehru v tejto sezóne v pomere 4:6. V tabuľke mu patrí tretia pozícia.

Ďalší zástupcovia východu republiky sú v 12-člennej extraligovej tabuľke zoradení za sebou – ôsmy je Prešov, deviata Spišská Nová Ves a desiaty Sabinov.

Súvisiace články