Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šťastný bude v HC Košice pôsobiť v troch funkciách. Aj ako tréner

Športový manažér a šéftréner mládeže HC Košice Jan Šťastný. (Autor: TASR)
Daniel Dedina, Judita Čermáková|Publikované 16. aug 2020 o 14:22

Klubu pribudli do rozpočtu ďalšie sponzorské peniaze.

Úvod prípravy HC Košice na sezónu 2020/2021: fotogaléria

20.8.2020

KOŠICE. So začiatkom prípravy na novú sezónu spoznala verejnosť aj meno nového hlavného trénera hokejistov HC Košice.

Stal sa ním Čech Jan Šťastný, ktorý tak bude v košickom klube pôsobiť v trojúlohe.

Okrem trénera áčka pokračuje v pozícii športového riaditeľa a šeftrénera mládeže.

„Celý tím vyskladal v enormne krátkom čase, všetci hráči sem prišli, lebo uverili jeho vízii. Má našu plnú dôveru. Klub bol a je v komunikácii aj s Petrom Draisaitlom, avšak ekonomické a rôzne ďalšie okolnosti neumožnili, aby do sezóny nastúpil,“ uviedol na nedeľňajšom brífingu riaditeľ PR a marketingu HC Košice Stanislav Mucha.

Hovorí o pocte, môže len získať

„Do poslednej chvíle sme zvažovali, ako to uchytíme, rozpočet nás však v túto chvíľu nepustí. Po rozhovoroch s prezidentom klubu i správnou radou sme sa rozhodli, že zodpovednosť prevezmem ja. Je to pre mňa obrovská pocta a česť trénovať takú organizáciu. V Košiciach som veľmi spokojný, páči sa mi klub aj mesto. Čo sa týka Petra Draisaitla, odviedol tu parádnu prácu a nedokončil ju, takže nikde nie je napísané, že by sa v budúcnosti nemohol vrátiť,“ povedal na úvod Jan Šťastný.

V kumulovaných funkciách zásadný problém nevidí.

„Myslím si, že v budúcnosti by to malo byť tak, že tréner bude zároveň športový manažér, ktorý je zodpovedný za výsledky, má rozpočet a vyberie si hráčov. V anglickom futbale je tento trend úplne bežný,“ tvrdí Šťastný, pre ktorého pôjde o premiéru v pozícii hlavného trénera.

S trénerstvom už ale skúsenosti má. V Chomutove rástol po boku legendárneho Vladimíra Růžičku.

„Keď som dostal ponuku, bol prvý, komu som volal. Pýtal som sa ho na názor a jednoznačne mi povedal, že pripravený už podľa neho som a v situácii, v ktorej sa nachádzame, môžem len získať. Verím, že päť rokov vzájomnej spolupráce využijem na to, aby sme to zvládli,“ poznamenal 39-ročný rodák z Litoměříc.

Do pozície asistenta sa vracia Marcel Šimurda, za trénera brankárov si nový hlavný kouč vybral Dušana Strhárskeho, s ktorým spolupracoval už v českej extralige, a Marka Milého.

Rozpočet navýšili o stotisíc eur

Košičania ešte rokujú s obrancom Žigom Pavlinom, ďalší hráči pribudnú z bežiaceho try-outu.

V menoslove došlo na poslednú chvíľu k niekoľkým zmenám.

„Dávid Boldižár sa ospravedlnil, že dostal lepšiu ponuku a Miro Macejko s try-outom nesúhlasil. Na poslednú chvíľu sme to doplnili o hráčov, ktorých poznáme a mohli by nám pomôcť. Podpísaných máme 16 hráčov, verím že s Pavlinom sa dohodneme a hľadať budeme ešte štyroch-piatich hráčov, plus brankára,“ prezradil Jan Štastný.

Pôvodne avizovaný rozpočet na platy hráčov, o ktorom predstavitelia klubu tvrdili, že je na úrovni lepších prvoligových klubov, sa podarilo mierne navýšiť.

„Hrať so sumou tristotisíc eur by bolo nereálne. Teraz je to o stotisíc viac, ďalších stotisíc je na realizačný tím. V tom nie je započítané vstupné, vidíme však, že situácia sa mení. Stále sa bavíme o tom, že musíme v prvom rade zachrániť a stabilizovať košický hokej,“ uvedomuje si Šťastný.

Nechcú hrať druhé husle

Predstavu o spôsobe hry svojho mužstva už košický tréner i funkcionár v jednej osobe má.

„Vzhľadom na veľmi mladý káder verím, že náš prejav bude agresívny a korčuliarsky zdatný. Chceme hrať najmä tak, aby sme boli úspešní. Nechceme hrať druhé husle, naopak, radi by sme sa pobili o najvyššie méty. Stále tvrdím, že mená hokej nehrajú. Ak sa nám podarí vytvoriť dobrú partiu, dáme tomu správny systém a hráči budú kondične pripravení, myslím, že môžeme predvádzať zaujímavý hokej,“ verí Jan Šťastný.

Potešilo by ho tiež to, ak by v úvode sezóny oceliarov posilnili aj košickí odchovanci hrávajúci v zámorí.

V prebiehajúcej príprave sa hokejisti HC Košice zúčastnia Kaufland Cupu, zápasy budú hrať v Poprade, Spišskej Novej Vsi a Michalovciach.

Okrem toho nastúpia 3. septembra vo Zvolene a generálku majú naplánovanú na 25. septembra v Miškovci.

„Chcem sa ospravedlniť fanúšikom a ľuďom okolo košického hokeja, že odohráme päť priateľských zápasov vonku. Avšak vzhľadom na to, že začíname na poslednú chvíľu a stále ešte nevieme, či budeme hrať v Crow aréne alebo Steel Aréne, sme stavili na istotu,“ dodal Šťastný.

Autor: Daniel Dedina, Judita Čermáková

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.