Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Haniska už pozná umiestnenie

(Autor: facebook fk haniska)
Rudolf Rondzik|Publikované 10. jún 2018 o 18:57

Do konca V. ligy v Košicko-gemerskej skupine ostáva ešte jedno kolo.

HANISKA. Do konca V. ligy v Košicko-gemerskej skupine ostáva ešte jedno kolo, ale futbalisti Hanisky už týždeň oddychujú.

Pre odstúpenia tímov mali totiž v posledných dvoch kolách voľno.

„Aj sme tak trochu radi, pretože nám takto zostáva viac času na zhodnotenie uplynulého ročníka, na oddych i na prípravu pred nastávajúcou sezónou,” začal hneď skraja starosta obce Miloš Barcal.

Futbal v Haniske po vypadnutí z druhej ligy a dobrovoľnom odchode o ďalšie dve poschodia nižšie ostal prakticky na jeho hlave.

„Ja sa však musím poďakovať predovšetkým manažérovi tímu Vladovi Havrilovi, ktorý, aj keď nie je Hanišťan, urobil pre fungovanie nášho klubu maximum. Rovnako tak i trénerovi Jozefovi Ferkovi, že v podmienkach do akých sme sa dostali dokázali udržať mužstvo bojaschopné a že sme mohli dohrať so cťou jednotlivé zápasy i celú súťaž.“

V konečnej tabuľke Haniska obsadí 10. priečku.

„Nebolo vždy jednoduché dať dokopy kompletnú jedenástku, ale aj zásluhou zdravého jadra hráčov, ktoré sa vytvorilo z tých, čo po vypadnutí zostali i tých, ktorí sa do tímu vrátili, prípadne i tých, čo v nových a skromnejších podmienkach prejavili záujem obliecť dresy FK a i za amatérskych podmienok vydať zo seba výkony, ktoré nám piatu ligu zachovali aj zásluhou jarnej spanilej jazdy do budúcna.“

Ako ďalej, to v tejto chvíli nedokáže upresniť ani Barcal.

„Veľa záleží od ochoty Hanišťanov priložiť ruku k dielu. Mám na mysli hráčov i potenciálnych funkcionárov, aby sme zabezpečili bezproblémové účinkovanie v súťažiach. Nejde len o áčko, ale aj o prípravku či celok žiakov, oba tímy nám svojimi výkonmi a umiestnením robili radosť. Tak ako vo väčšine klubov, aj my sa pasujeme so slabším záujmom zodpovedných a zákonodarných inštitúcií, pri vytváraní prostredia, kde by mal šport významnejšie postavenie a finančné zabezpečenie. Aj u nás už výrazne pociťujeme neochotu dobrovoľných funkcionárov o prácu v klube, kedy je už náročné aj zabezpečiť usporiadateľov. Sledujeme i u nás rapídne klesajúci záujem mladých ľudí o aktívny šport a pohyb vôbec.”

Dôležitá je mládež

Porovnávať euforické obdobie, keď sa futbalisti z dediny neďaleko východoslovenskej metropoly predierali až takmer medzi futbalovú elitu s dnešnou skutočnosťou asi nemá význam.

„Je to naozaj neporovnateľné, no tu by nám nemalo ísť o nostalgické spomínanie na etapu úspechov a porovnávanie s dneškom. V súčasnosti je omnoho dôležitejšie prebudiť záujem detí a mládeže o športovanie, no tiež obnoviť v ľuďoch ochotu urobiť vo svojom voľnom čase niečo pre svoje okolie, spoluobčanov, ale tým zároveň aj pre seba. Zanikajú kluby, nie iba futbalové, a ak to pôjde takto ďalej, pomaly zaniknú aj rôzne súťaže. To nie je strašenie, to je fakt, s ktorým sa my, ktorým nám ešte stále na športe záleží, stretávame denne. Nechceme sa s tým zmieriť a zlé by bolo iba konštatovanie, že dochádza k stagnácii ba až k úpadku športu a nič pre zvrat v tejto situácii neurobiť,” burcuje starosta a futbalová duša FK Haniska Miloš Barcal.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.