Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Gernát zamieril do Třinca, zatiaľ na tri mesiace

Martin Gernát v drese reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 6. sep 2018 o 12:18

Reprezentačný hokejový obranca sa vracia do českej ligy po dvoch rokoch.

TŘINEC, PREŠOV. Slovenský hokejový obranca Martin Gernát bude minimálne do konca novembra pôsobiť v českom extraligovom klube HC Oceláři Třinec.

Vedenie klubu angažovalo prešovského rodáka ako náhradu za zraneného obrancu Vladimíra Rotha. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Rotha je ťažké nahradiť, ale Martin je mladý a perspektívny obranca so skúsenosťami s medzinárodným hokejom. Pre našu defenzívu by mal byť posilou. Verím, že sa mu u nás bude dariť a že trojmesačné hosťovanie predĺžime do konca sezóny," uviedol športový riaditeľ Jan Peterek pre klubovú stránku.

Návrat po dvoch rokoch

Gernát sa do českej extraligy vráti po dvoch rokoch, v ročníku 2016/2017 pôsobil v Sparte Praha.

"Bola to otázka dvoch dní. Tréner Varaďa zavolal fínskemu trénerovi, ktorý pomáhal realizovať môj štart na Spengler Cupe, že by potreboval obrancu. Ja som v tom čase zvažoval návrat do Švajčiarska, tiež som sa obzeral aj po Fínsku. Keď však prišla správa od môjho agenta, že Třinec má o mňa záujem, tak sme sa dohodli veľmi rýchlo. Som šťastný, že o mňa prejavil záujem klub, ktorý má najvyššie ambície. Teraz už bude iba na mne, či v klube zostanem do konca sezóny," poznamenal Gernát.

Účastník MS 2017 začal sezónu 2017/2018 v prvoligovom Prešove a na dva zápasy sa objavil aj v drese HC Košice.

Jeho kroky následne zamierili do švajčiarskeho HC Lausanne, za ktorý odohral celkovo 17 zápasov s bilanciou 2 góly a 3 asistencie.

Súvisiace články