Plzeň má veľkú šancu na postup. Doma uhrala s favoritom cennú remízu

Fotogaléria (10)
Tomáš Chorý a Arthur. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|11. apr 2024 o 20:40 (aktualizované 11. apr 2024 o 23:11)

V druhom zápase sa z jasného výsledku vykľula veľká dráma.

BRATISLAVA. Futbalisti Viktorie Plzeň remizovali v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy na domácom ihrisku s Fiorentinou 0:0.

Pre český futbal urobila veľký krok - pridala dôležité body do koeficientu národov a zabezpečila majstrovi súťaže priamy postup do skupinovej fázy Ligy majstrov v ročníku 2025/2026.

Vlaňajší finalista EKL z Florencie sa vrátil do Čiech s cieľom odčiniť júnový nezdar, keď v Prahe podľahol West Hamu 1:2.

V úvodnom polčase v Plzni mal územnú prevahu, ale väčšiu šancu si nevypracoval. Naopak, domáci mohli ísť do vedenia, Vydra však v 24. minúte z dobrej pozície minul.

V druhej polovici hostia súpera zatlačili, no vyťažili z toho len jednu strelu na bránu a tak sa tímy rozišli bez gólov.

V domácom drese absentoval zranený slovenský stredopoliar Erik Jirka, brankár Marián Tvrdoň sedel lavičke.

Fotogaléria zo zápasu Plzeň - Fiorentina, 1. zápas štvrťfinále Konferenčnej ligy

Olympiakos udrel dvakrát v úvodnom polčase, keď chyby hostí využili kapitán Fortounis a Jovetič. V 57. minúte pridal tretí gól

Chiquinho a s hosťami to vyzeralo už veľmi zle. Nakopla ich však penalta zo 67. minúty, ktorú premenil Tadič, a o sedem minút skorigoval skóre Kahveci na 2:3. Odvety sú na programe o týždeň 18. apríla.

Aston Villa potvrdila úlohu favorita a nad súperom Slovana zo základnej skupiny Lille triumfovala 2:1.

Domácich poslal do vedenia už v 13. minúte Watkins a v 56. taktiež po rohu zvýšil na 2:0 McGinn.

Aj hostia sa presadili z rovnakej štandardnej situácie, no Diakite znížil až šesť minút pred koncom a na vyrovnanie im už nezostal čas.

Rolu domáceho favorita potvrdili aj Bruggy, ktoré zdolali PAOK Solún 1:0 gólom Vetlesena. Odvety sú na programe o týždeň 18. apríla.

Európska konferenčná liga - 1. zápasy štvrťfinále:

Olympiakos Pirues - Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:0)

Góly: 8. Fortounis, 32. Jovetič, 57. Chiquinho - 67. Tadič (z 11 m), 74. Kahveci

Viktoria Plzeň - AFC Fiorentina 0:0

Club Bruggy - PAOK Solún 1:0 (1:0)

Gól: 6. Vetlesen

Aston Villa - OSC Lille 2:1 (1:0)

Góly: 13. Watkins, 56. McGinn - 84. Diakite

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Plzeň má veľkú šancu na postup. Doma uhrala s favoritom cennú remízu