BRATISLAVA. Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš obsadili v uplynulej sezóny MONACObet ligy tretie miesto. V 26 zápasoch získali 46 bodov.
Za postupujúcim Prešovom výrazne zaostali, ale dlho si živili nádej na baráž z druhého miesta.
Už dlhšie bolo známe, že v novej sezóne povedie Liptákov skúsený tréner Marek Petruš, ktorý sa v minulom ročníku podieľal na postupe Tatrana Prešov do najvyššej súťaže.
Petruš už v Liptovskom Mikuláši pôsobil, od februára 2021 do mája 2022. S Tatranom postúpil z druhej ligy a viedol ho aj v najvyššej súťaži.
Jeho realizačný tím teraz posilnil aj asistent Volodymyr Vasylyev, ktorý bude viesť aj kategóriu U15 a bude zároveň šéftrénerom mládeže.
38-ročný tréner v minulej sezóne pôsobil v tretej lige. V úvode ročníka viedol Rimavskú Sobotu v skupine Východ, po ôsmom kole prešiel do Beluše, kde skončil po 23. kole.
Teší sa na spoluprácu
„Ponuka prišla ako blesk z jasného neba, zavolal mi športový riaditeľ Liptovského Mikuláša. Telefonicky sme sa dohodli v priebehu desiatich minút a už na druhý deň som vyrážal do Liptovského Mikuláša,“ povedal pre Sportnet Vasylyev.
V minulosti pôsobil v druhej lige ako asistent trénera Ladislava Hudeca v Myjave, kde bol zodpovedný za tréningový proces.
„Myslím si, že teraz to bude iné najmä kvalitou, trénerskou i hráčskou. Máme dobré podmienky, máme všetko, čo potrebujeme,“ poznamenal.
Teší sa na spoluprácu s Marekom Petrušom. Predtým sa s ním stretol len ako so súperom, ale už vtedy si vedeli porozprávať o futbale.
„Je oveľa skúsenejší tréner ako ja, prešiel veľa kategórií, trénoval aj v lige. Máme rovnaké videnie futbalu. Už sme sa rozprávali o cieľoch a delíme si úlohy. Mám dosť priestoru, za čo som vďačný a cením si to,“ zdôraznil Vasylyev.
Jednotná filozofia v mládeži
Verí, že Tatran v budúcej sezóne prinesie veľa radosti fanúšikom a zároveň tento angažmán vníma ako krok vpred vo svojej kariére.
„Je to klub s históriou a môžem spolupracovať s výborným trénerom. Je to dobrý človek na ihrisku a mimo ihriska. Verím, že sa pri ňom niečo naučím. Už som sa v podstate aj naučil,“ zdôraznil, hoci na novom pôsobisku má za sebou zatiaľ len zopár tréningových jednotiek.
Zmluvu podpísal na rok. Bude mať na starosti aj kategóriu U15. „Vieme, že to je taký vek, kedy sa formuje charakter futbalistu. Chcem nastaviť jednotnú filozofiu v mládeži, rozvíjať talenty a pripraviť hráčov na mužský futbal. Cieľom je, aby Tatran mal silnú generáciu odchovancov do budúcnosti,“ opísal svoje ambície pri mládeži.
O možnom postupe A-tímu do najvyššej súťaže sa nahlas nehovorí, ale klub má vysoké ambície. „Ideme postupne, ukáže čas, ako to dopadne,“ vravel Vasylyev.