Vyše storočný klub v pohári písal históriu. Hrdina rozstrelu neskrýval dojatie

Radosť Šamorínčanov po postupe do štvrťfinále Slovnaft Cup.
Radosť Šamorínčanov po postupe do štvrťfinále Slovnaft Cup. (Autor: Tibor Duducz)
Titanilla Bőd|9. nov 2022 o 19:50

Šamorín postúpil medzi najlepších osem tímov.

ŠAMORÍN. Blížil sa záver zápasu. V osemfinále Slovnaft Cup bol stav nerozhodný. Náhradný brankár domácich sa začal rozcvičovať pri čiare.

Štvrtý rozhodca ho upozornil, že sa pri postrannej čiare nedá rozcvičovať s loptou.

Penaltový rozstrel je špecifická situácia, ktorá vyžaduje od všetkých aktérov špecifické mentálne nastavenie. Rozhodnúť môžu malé detaily. Trebárs aj to, či je brankár dostatočne rozchytaný.

Attila Horváth z FC ŠTK 1914 Šamorín sa však nenechal ničím vyrušiť. Naopak, bol to práve on, kto využil všetky dovolené prostriedky, aby rozhodil exekútorov v penaltovom rozstrele.

Šamorín po nerozhodnom výsledku 1:1 zdolal MŠK Púchov na penalty 4:3 a prvý raz za 108 rokov existencie klubu postúpil medzi osem najlepších tímov slovenského pohára.

Vlastnými silami

„Je to pre nás veľký úspech a zadosťučinenie pre chlapcov. V pohári sa nemôžeme spoliehať na posily z DAC, takže tento postup sme vybojovali naozaj vlastnými silami,“ povedal po stretnutí predseda klubu ŠTK Šamorín Csaba Horváth.

Šamorínčania už niekoľko rokov sú farmou Dunajskej Stredy.

V druhej lige im patrí momentálne piata priečka, v posledných troch majstrovských zápasoch získali iba jeden bod.

Naposledy vyhrali práve v Púchove.

Púchov bol na tom podobne, v posledných troch ligových stretnutiach bodoval iba raz a v tabuľke figuruje na deviatom mieste.

Dva góly za dve minúty

Pohárový súboj dvoch druholigistov priniesol šance ale i chyby a nepresnosti na obidvoch stranách.

Dva góly padli v priebehu dvoch minút: Púchov sa ujal vedenia v 54. minúte presným zásahom Štefana Holiša, o minútu neskôr vyrovnal zvnútra šestnástky domáci Bálint Csóka.

V prvom polčase mali viac z hry hostia, v druhom, najmä ku koncu zápasu už tlačili Šamorínčania.

„Prvý polčas bol z našej strany herne úplne v poriadku, mali sme aj šance. V druhom polčase po prestriedaní už to nebolo také dobré. V konečnom dôsledku sme však spokojní, pre nás to bola v podstate príprava na ligu,“ skonštatoval po zápase tréner Púchova Vladimír Cifranič.

Rozprával na hráčov súpera

Tréner Šamorína Michal Kuruc tesne pred koncom zápasu poslal na ihrisko brankára Attilu Horvátha.

Domov»Futbalnet»Vyše storočný klub v pohári písal históriu. Hrdina rozstrelu neskrýval dojatie