Pohronie získalo slovenského brankára, Mazan v klube končí

Patrik Le Giang. (Autor: FK Pohronie/ instagram)
Sportnet, TASR|24. jan 2022 o 17:00

Patrik Le Giang naposledy hrával za Bohemians 1905.

ŽIAR NAD HRONOM. Posledný tím najvyššej slovenskej súťaže FK Pohronie získal pred jarným pokračovaním sezóny aj posilu do brány.

Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s 29-ročným brankárom Patrikom Le Giangom, ktorý naposledy pôsobil v pražskom klube Bohemians 1905.

„Sme veľmi radi, že osobnosť a brankár jeho kvalít nám prichádza pomôcť so záchranou v najvyššej súťaži. Paťo, vitaj u nás a nech sa ti v našich farbách darí,“ uvádza FK Pohronie na svojom facebooku.

Le Giang v minulosti hrával za MŠK Žilina, MFK Zemplín Michalove, Karvinú a Prostějov. Le Giang bude náhradou za Libora Hrdličku, ktorý v Pohroní končí.

Hrdlička na štadióne v Žiari nad Hronom strávil rok. V minulej sezóne bol jednou z hlavných postáv tímu v bojoch o záchranu. Na jar si počas 477 minút udržal čisté konto, čo bola najdlhšia séria bez inkasovaného gólu.

Na odchode je aj Peter Mazan, ktorého ďalším pôsobiskom bude druholigová Dukla Banská Bystrica. Za Pohronie hral od sezóny 2019/2020. V najvyššej súťaži odohral 65 zápasov, v ktorých si na konto pripísal päť gólov a tri asistencie.

„Mazi, ďakujeme ti za všetko a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére,“ dodáva oficiálny facebook posledného mužstva Fortuna ligy.

Naopak, minulý týždeň káder vystužili pravý obranca z Gambie Mumahhem Sanneh, český stredopoliar Dan Ožvolda aj kanadský stopér Milovan Kapor.

Tabuľka

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: