Zo siedmich bodov ostali dva. Boj o prvé miesto v druhej lige sa vyostruje

Timotej Hranica (Žilina B) v súboji so Samuelom Kopásekom (Prešov).
Timotej Hranica (Žilina B) v súboji so Samuelom Kopásekom (Prešov). (Autor: Facebook / Akadémia MŠK Žilina)
Titanilla Bőd|17. mar 2024 o 18:00

Prešov neprehral už 12 zápasov v rade.

BRATISLAVA, KOMÁRNO, PREŠOV. Pred jarným štartom II. futbalovej ligy mal KFC Komárno na čele tabuľky náskok sedem bodov.

Prešli tri kolá a líder vedie pred 1. FC Tatran Prešov už len o dva body.

Situácia sľubuje veľmi zaujímavé týždne v boji o prvé miesto a priamy postup do najvyššej súťaže.

Prvý polčas prespali

Komárno začalo jarnú časť výhrou 2:0 na pôde Liptovského Mikuláša, v ďalších dvoch zápasoch však získalo iba jeden bod.

Prešov oproti tomu vyhral všetky tri jarné zápasy a ťahá už 12-zápasovú šnúru bez prehry.

Minulý týždeň vo veľmi dôležitom stretnutí zdolal Komárno 2:0 a tri body vybojoval aj vonku na pôde žilinskej rezervy, kde vyhral 2:1. Domáci pritom vyhrávali od desiatej minúty gólom Lukáša Prokopa z penalty, no Prešov dokázal stav otočiť. V 72. minúte vyrovnal z pokutového kopu Jozef Dolný a o desať minút neskôr vsietil víťazný gól Patrik Šimko.

„Prvý polčas sme trochu prespali, Žilinčania boli aktívni. Naša hra sa po prestávke rapídne zlepšila, vtedy sme už boli lepším mužstvom,“ zhodnotil stretnutie tréner Prešova Marek Petruš.

„Sme veľmi radi, lebo výkon z našej strany nebol dobrý, najmä v prvom polčase, ale získali sme tri body,“ doplnil.

Chcú ponaháňať lídra

Komárno hralo o deň skôr a prekvapivo doma zaváhalo proti Malženiciam. Zápas sa skončil bez gólov.

Domov»Futbalnet»Zo siedmich bodov ostali dva. Boj o prvé miesto v druhej lige sa vyostruje