Šéf Partizána Bardejov skončil vo funkcii. Nechcem okrádať rodinu, tvrdí

Stanislav Soroka (vpravo) po spečatení dohody so zahraničným investorom.
Stanislav Soroka (vpravo) po spečatení dohody so zahraničným investorom. (Autor: Peter Cingel)
Juraj Ščerbík|21. nov 2022 o 13:35

Aká je reakcia mesta?

BARDEJOV. Futbalisti Partizána Bardejov sa po niekoľkých sezónach trápenia na chvoste druhej ligy ocitli pred touto sezónou v III. lige Východ.

Klubu sa v minulosti nepodarilo získať sponzorov v Poľsku. V roku 2019 malo nastať oživenie po tom, čo sa generálnym riaditeľom Partizána stal Dávida Gedeon.

Trvalo to len krátko, Gedeon po obvinení z finančnej pyramídovej hry skončil vo vyšetrovacej väzbe, v ktorej strávil takmer dva roky. 

Projekt s legionármi nevyšiel

V októbri 2020 prezident Partizána Stanislav Soroka predstavil pilotný projekt aj s tureckými trénermi. Do Bardejova začalo prúdiť čoraz viac legionárov.

„ Či sa to podarí, neviem. Potrebovali sme zmenu v tíme, " vravel Soroka, ktorý prevzal funkciu šéfa klubu v januári 2016.

Jeho snom bolo „ vrátiť bardejovský futbal do najvyššej súťaže."

Úpadok sa však nedal zastaviť. V klube dal výpoveď športový riaditeľ Marek Kukulský a po vypadnutí dorastencov z ligy prišiel klub o licenciu Futbalovej akadémie.

Soroka: Otázky položte mestu 

V lete sa konali oslavy 100 rokov futbalu v meste a následne klub odštartoval jesennú časť III. ligy Východ, v ktorej mu aktuálne patrí tretie miesto.

Soroka v polovici novembra deklaroval jasné stanovisko.

„Ako prezident Partizána Bardejov som skončil. Otázky, čo ďalej, treba položiť mestu. Ja už viac nemôžem klub financovať a okrádať svoju rodinu,“ vyhlásil.

Žiadnym písomným potvrdením nedisponujú

K vzniknutej situácii sme oslovili bardejovskú radnicu.

„Rozhodnutie Stanislava Soroku odísť z postu prezidenta klubu je jeho slobodným rozhodnutím. Prezentované bolo na sociálnych sieťach a vo virtuálnom priestore, samospráva v Bardejove zatiaľ nedisponuje žiadnym písomným prejavom tejto jeho vôle. Ak sa tak stane, budeme k riešeniu vzniknutej situácie pristupovať maximálne zodpovedne,“ uviedol hovorca mesta Bardejov Štefan Hij.

„Tak, ako sme nezasahovali do rozhodnutia klubových orgánov v minulosti, tak sa zdržíme vyjadrení aj teraz. Minimálne do písomného vyrozumenia pána prezidenta," dodal Hij.

Nachádzate sa tu: