ONLINE: Argentína - Irak dnes, futbal na OH 2024 LIVE (skupina B)

Argentína - Irak: ONLINE prenos zo zápasu na OH 2024.
Argentína - Irak: ONLINE prenos zo zápasu na OH 2024. (Autor: Sportnet)
Sportnet|27. júl 2024 o 12:00

Sledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu na OH 2024 v Paríži: Argentína - Irak.

LYON. Futbalisti Argentíny a Iraku dnes hrajú svoj druhý zápas skupiny B v rámci OH 2024 v Paríži.

Stretnutie hostí štadión Parc Olympique Lyonnais, na ktorom hráva domáce zápasy Olympique Lyon.

Kde sledovať OH 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Futbal sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Argentína - Irak (futbal, výsledky, OH 2024 Paríž, sobota, naživo)

Olympijské hry - muži Skupina B 2024/2025
27.07.2024 o 15:00
2. kolo
Argentína
3:1
(1:1, 2:0)
90+7 minúta
Ukončený
Irak
Prehľad
Góly: 13. Almada (Álvarez), 62. Gondou (Zenón), 84. E. Fernández (Zenón) – 45+4. Husajn (Maknazí). ŽK: 50. Garcia (ARG), 89. Gondou (ARG) – 46. Tahsín (IRK), 52. N. Muhammad (IRK). Rozhodca: E. Eskas – E. Engan Jan, I. Bashevkin (všichni NOR).
Ode mě je to pro dnešek všechno, užijte si zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:12.
Utkání olympijské skupiny B mezi Argentinou a Irákem je u svého konce a spokojenější s výsledkem budou jihoameričtí fotbalisté, kteří zvítězili 3:1.
Svěřenci trenéra Mascherana byli lepší již v první poločase a po zásluze se také dostali do vedení, a to když se ve 13. minutě prosadil po sklepnutí Álvareze Thiago Almada – 1:0. Argentinci poté klidně ještě mohli navýšit své vedení, ale znovu Almada nebo právě Álvarez zakončili vedle Hasanovy branky. Ve čtvrté minutě nastavení však přišel pro „domácí“ šok, neboť irácký kapitán Ajmán Husajn v pokutovém území přeskočil Otamendiho a překonal hlavou brankáře Rulliho – 1:1.
Do druhé části hry vstoupili také lépe hráči z Jižní Ameriky a druhé branky se dočkali v 62. minutě, když se po akci střídajících hráčů prosadil Luciano Gondou, který na hřišti pobyl sotva dvě minuty – 2:1. I nadále byli Argentinci lepším týmem a šanci na zvýšení náskoku měli Simeone i znovu Luciano Gondou, ale hostující obrana nekapitulovala. Pojistku v podobě třetího gólu přidala Argentina až v 84. minutě, když se po hezké kombinační akci trefil přesně do levé šibenice Hasanovy branky Ezequiel Fernández – 3:1. Argentinci pak závěr utkání zkušeně dohráli a připisují si do tabulky potřebné tři body po výhře 3:1.
90+7
Konec zápasu.
90+7
Bruno Amione míč jen nastřelil do hráče soupeře, to už bude dnes všechno.
90+7
Nepřesný nákop na pravou stranu předvedl obránce Zajd Tahsín, pomalu se blíží závěr nastaveného času.
90+6
Jihoameričtí fotbalisté teď drží balon u svých kopaček a nikam už se nehrnou.
90+5
Závěr zápasu už se spíše dohrává, Irák se sice ještě snaží o nějakou tu nebezpečnou akci, ale defenziva Argentiny působí jistě.
90+4
Hlavní rozhodčí pustil hraniční zákrok ve středu pole na Alího, poté se snažil po levé straně probít Álvarez, byl ale dobře zastaven.
90+3
Střídající Karrar Saad se toho nebál a vyslal ránu z uctivé vzdálenosti, kterou ale chytá brankář Gerónimo Rulli.
90+2
Irák se sice ještě snaží o zdramatizování průběhu, ale o vítězi už je asi rozhodnuto.
90+1
Simeoneho pokus o centr jen proplachtil pokutovým územím Hasana.
89
yellowCardV 89. minutě vidí žlutou kartu za podražení přímo před zraky rozhodčího argentinský útočník Luciano Gondou.
88
Na konci 88. minuty rozehrávají z vlastní obranné poloviny Iráčané, ale čas na teoretické vyrovnání už se krátí.
87
Na trávníku zůstal ležet po zákroku Abdul-Amíra Gondou, hrát budou Argentinci.
85
changeStřídání v týmu Irák:
ze hřiště odchází Karrar al-Muchtár, přichází Karrar Saad.
85
ze hřiště odchází Alí Džásim, přichází Husajn Abdulláh.
85
changeStřídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Thiago Almada, přichází Bruno Amione.
84
84
goalArgentina právě vstřelila branku!
Nádherná fotbalová akce Argentiny a je to 3:1. Giuliano Simeone obdržel pas za obranu, zavedl balon do vápna, kde se míč přes Almadu dostal k Zenónovi. Tam jej argentinský záložník přiklepl ideálně proti noze EZEQUIELU FERNÁNDEZOVI, který se trefuje přesně do levé šibenice – 3:1. Nádherný fotbalový moment a asi je rozhodnuto. Asistence: Kevin Zenón.
84
Karrar al-Muchtár odešel za postranní čáru po svých, hra tak pokračuje argentinskou rozehrávkou.
83
Zbylí fotbalisté tak aspoň využijí herní prodlevu na občerstvení.
82
Zenónův pas do pokutového území byl odvrácen, Argentinci poté sice drželi balon, ale hlavní rozhodčí raději přerušil hru a šel zkontrolovat zdravotní stav al-Muchtára, který zůstal ležet na trávníku.
81
Irák se sice dostal až před Rulliho branku, ale argentinský gólman byl nakonec bez práce, neboť dobře zafungovala defenziva jihoamerického národního týmu.
81
Z druhého centru už pro Argentince nezapršelo a hraje soupeř.
80
Jeden z hostujících hráčů odehrál balon za branku Hasana, takže se roh bude opakovat.
80
Před jeho zahráním ale ještě musí uklidnit situaci hlavní rozhodčí, neboť na trávníku zůstal po minisouboji s Muhammadem sedět Simeone.
79
Po zákroku iráckého obránce Husajna Ámira Udžajmího bude Argentina zahrávat další roh.
78
Centr ze značky rohového kopu nebyl špatný, ale nenašel žádného z hráčů v modrobílém.
78
78
importantOtevřené obrany Iráku využil Gondou a posunul míč na Simeoneho, jehož pokus na poslední chvíli zblokoval stoper hostů na rohový kop.
77
Irák ale hned po rozehrávce ztratil balon a hraje Argentina.
76
Simeone si pomohl faulem v souboji proti Džásimovi, standardka pro irácké fotbalisty.
76
Kevin Zenón sice obešel bránícího Bájaše, jenže poté se mu vůbec nepovedl centr a míč poslal vysoko nad branku.
75
ze hřiště odchází Ibráhím Bájaš, přichází Muntadir Abdul-Amír.
75
Po svém příchodu velmi aktivní Gondou byl teď faulován u půlicí čáry, hrát bude zase Argentina.
74
Thiago Almada rozehrál roh centrem na hlavu kapitána Otamendiho, ten ale hlavičkuje jen do prostoru, kde stál gólman Iráku.
73
Z rohového kopu Argentinci nezahrozili, ale domácí ještě zůstali u balonu a po snaze Almady uvidíme roh i z druhé strany.
72
72
importantArgentina byla blízko třetí brance. Guiliano Simeone posunul balon za obranu na Luciana Gondoua, který ale brankáře Hasana nepropálil a poté míč odvrátil jeden ze stoperů Iráku na rohový kop.
71
Přihrávka na Medinu byla až příliš dlouhá, hrát bude zase Irák.
70
Gondou hledal za obranou Simeoneho, který ale věděl, že je v ofsajdu a míče se tak nedotknul.
70
Na druhé straně pálil znovu Luciano Gondou, ale jen do připraveného gólmana Hasana.
69
69
importantHosté ze své ojedinělé akce klidně mohli vyrovnat, a to když se ke střele z nebezpečného prostoru dostal střídající Muntadir Muhammad, jehož pokus ale na poslední chvíli skvěle zblokoval kapitán Otamendi.
68
Nákop na Kevina Zenóna nebyl přesný, vhazovat budou svěřenci trenéra Shenaishila.
67
Julián Álvarez našel za obranou naběhnuvšího Gondoua, který si ale balon nezpracoval ideálně a ten mu odskákal do zámezí.
66
Alí Džásim si poradil proti Medinovi nedovoleně, hlavní sudí Eskas samozřejmě píská.
65
Nutno ale říci, že Argentina si branku určitě zasloužila, neboť Irák se ve většině času pouze brání.
64
Akci Argentinců zastavuje ofsajd, rozehrávat tak bude irácký celek.
62
62
Tak tohle střídání se argentinskému trenérovi Mascheranovi povedlo! Kevin Zenón vyslal do vápna výborný centr, ke kterému měl brankář Hasan daleko a balon tak doletěl až k LUCIANU GONDOUOVI, který nebyl nikým bráněn a svoje zakončení umístil mimo dosah iráckého gólmana – 2:1. Oba hráči přišli na hřiště teprve před pár minutami. Asistence: Kevin Zenón.
62
Simeoneho otočku přečetl Tahsín, který vzápětí odkopl balon do zámezí.
60
ze hřiště odchází Julio Soler, přichází Kevin Zenón,
ze hřiště odchází Joaquin Garcia, přichází Gonzalo Luján,
ze hřiště odchází Sentiago Hezze, přichází Luciano Gondou.
60
ze hřiště odchází Mustafa Saadún, přichází Husajn Alí,
ze hřiště odchází Nihád Muhammad, přichází Muntadir Muhammad.
59
Další centr od Solera odvrátila obrana jen k Fernándezovi, který ale vypálil vysoko nad branku.
59
Cristian Medina zachytil přihrávku od Tahsína a jihoameričtí fotbalisté zakládají další akci.
58
Na straně Argentiny se navíc připravuje trojité střídání, ke kterému dojde v horizontu pár minut.
57
I tentokrát to zkusil Almada přímo na branku, ale zařízení o kousek přestřelil.
57
Další nedovolený zákrok na Julia Solera, Argetina bude kopat standardku z ještě výhodnější pozice, než tomu bylo před chvílí.
56
U půlicí čáry byl nedovoleně atakován Ezequiel Fernández, hlavní sudí ze Švédska přerušil hru.
55
Do výborné střelecké pozice se teď dostal po akci z pravé strany Thiago Almada, ale rána mu nesedla a obránce Iráku ji zablokoval.
55
A pokutový kop to opravdu nebude, domácí ale pokračují v tlaku.
54
54
importantThiago Almada to zkusil ze standardky přímo na branku Hasana, který ale jeho pokus vyráží. V pokutovém území mezitím upadl kapitán Argentiny Otamendi, ale rozhodčí penaltu neodpískal.
53
Hlavní sudí Eskas ale ještě před rozehrávkou musí uklidnit emoce mezi oběma tábory.
52
yellowCardDnes skvěle hrající Julio Soler byl na hraně šestnáctky hodně ostře atakován Nihádem Muhammadem, který také vidí žlutou kartu. Argentina navíc bude kopat standardku skoro až z brankové čáry.
51
Irák ještě rozehrál standardku, po které pálil Nihád Muhammad, ale gólman Rulli zasahuje.
50
yellowCardA žlutit se bude i na druhé straně, a to potom, co Joaquin Garcia stáhl na zem unikajícího Amína a vidí v ruce rozhodčího kartu.
50
Nihád Muhammad vybojoval u postranní čáry v souboji se Solerem aut.
49
Brankáři Hasanovi se teď vůbec nepovedla rozehrávka, naštěstí pro hosty ale Argentina chybu nepotrestala.
48
Julián Álvarez sice vybojoval u rohového praporku autové vhazování, to se ale neuskuteční, neboť pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
46
yellowCardJulián Álvarez si šikovně poradil se Zajdem Tahsínem, který poté argentinského fotbalistu fauloval a stal se prvním hráčem, který byl oceněn žlutou kartou.
46
Prvním nákopem druhého poločasu se prezentovali Argentinci, ale Cristian Medina už míč na hrací ploše nezastihne.
46
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase je stav utkání olympijské skupiny B mezi Argentinou a Irákem nerozhodný 1:1.
Jasně aktivnějším týmem jsou zatím svěřenci kouče Javiera Mascherana, který již několikrát otestovali pozornost brankáře Hasana. Na první gól se však tolik Argentinci nenatrápili, neboť hned ve 13. minutě se po sklepnutí Álvareze prosadil Thiago Almada – 1:0. Záložník Botafoga Almada měl ke konci poločasu ještě jednu šanci, avšak vypálil jen vedle vzdálenější tyčky. Podobně dopadl o pár minut později i útočník Manchesteru City Álvarez. Oba hráče mohly tyto neproměněné šance mrzet ještě více o desítek sekund později, neboť ve čtvrté minutě nastavení se k centru zleva dostal Ajmán Husajn a přesnou hlavičkou nedal brankáři Rullimu šanci – 1:1.
45+9
První poločas skončil.
45+9
Už se hraje devátá nastavená minuta, hlavní rozhodčí ale zatím nechává hru plynout.
45+8
A rohový kop pro Argentinu nakonec také neuvidíme, neboť hlavní sudí byl názoru, že míč tečovaný nebyl.
45+7
Hra je ale přerušena, neboť na trávníku chvíli seděl hrdina posledních okamžiků Ajmán Husajn. Nakonec ale odešel po svých, takže asi bude pokračovat.
45+7
Rána Juliána Álvareze neletěla na branku, avšak byla lehce tečována jedním z obránců.
45+6
Argentinci si pokoušeli vzít své vedení nazpět, to se jim však nepovedlo.
45+4
45+4
goalIrák právě vstřelil branku!
Irák v páté nastavené minutě vyrovnává! Centr z levé strany, který vyslal Ahmed Maknazí, našel přesně hlavu útočníka AJMÁNA HUSAJNA, který předskočil obránce Otamendiho a následně poslal balon mimo dosah brankáře Rulliho – 1:1. Asistence: Ahmed Maknazí.
45+4
Joaquin Garcia poslal na trávník Amína, hlavní rozhodčí Eskas přerušil hru.
45+3
Na druhý centr z rohu hřiště si naskočil Ajmán Husajn, ale balon poslal mimo Rulliho branku.
45+3
Centr od rohového praporku se snažil protečovat Nihád Muhammad, to se mu nepovedlo, ale roh se bude opakovat.
45+3
Rohový kop pro hráče Iráku.
45+1
changeLucas Beltrán kvůli zranění dnes dohrál, na trávník se podívá Giuliano Simeone.
45+1
Julio Soler teď dobře zasáhl u na druhé straně, když odkopl míč z pokutového území.
45
45
importantDalší nebezpečná akce Argentiny a znovu v tom mělo prsty duo Soler – Álvarez. První jmenovaný tentokrát nahrál útočníkovi Manchesteru City Álvarezovi, jehož rána skončila jen těsně vedle vzdálenější tyče.
45
Faul na Ezequiela Fernándeze, domácí rozehrají standardku.
44
Thiago Almada se velmi dobře prodral kolem několika hráčů Iráku a poté hledal Beltrána, na kterého ale byla tato přihrávka hodně těžká a zasáhnout ji nedokázal.
43
Tak Lucas Beltrán zatím pokračuje ve hře a teď obral o míč rozehrávajícího Tahsína. Míč pro Argentince.
42
Júsuf Amín byl faulován Garciou, který to ale očividně odnesl hůře, než právě irácký útočník.
41
Jihoameričtí fotbalisté jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě vedou 1:0. Naopak soupeř měl jen drobné náznaky směrem k Rulliho brance.
40
40
importantArgentinci byli blízko druhé brance, a to když po akci na levé straně vybídl Álvarez k pohybu za obranu Thiaga Almadu, který však minul vzdálenější tyč Hasanovy branky.
39
Hlavní rozhodčí teď u irácké střídačky jasně naznačuje, že všechno zdržování promítne do délky nastaveného času.
38
Lucas Beltrán to ještě na chvíli zkusil, ale po pár desítkách sekund si znovu sedl na zelený pažit a bude muset střídat.
38
Ahmed Maknazí se k nákopu na pravou stranu nedostal, balon vrátí do hry Joaquin Garcia.
37
Útočník italské Fiorentiny Beltrán byl totiž v průběhu poslední akce zasažen nechtěně jedním z hostů do obličeje. Oba týmy tak tuto prodlevu využily k občerstvení.
36
Na trávník si teď lehl během irácké rozehrávky Lucas Beltrán a zůstává otázkou, jestli bude moci pokračovat.
35
Nadějnou akci Argentiny zastavuje ofsajd, ve kterém byl krajní obránce Garcia.
34
Do Fernandezová nahrávky omylem vstoupil hlavní rozhodčí, který tak přerušuje hru a dává balon nazpět domácím.
33
Nicolás Otamendi tentokrát přehlavičkoval Husajna, a tak hrají zase hráči „La Albiceleste“.
32
Nepříjemný Džásimův centr z pravé strany jen prolétl nad brankářem Rullim, následně střílel z druhé strany po přihrávce Maknazího Ajmán Husajn, ale gólman Argentiny stál na svém místě a zasáhl.
31
Domácí sice zachybovali při rozehrávce, ale Alí Džásim nedokázal jejich zaváhání potrestat.
30
Jeho exekuce se ale Argentincům příliš nepovedla a místo ohrožení Hasanovy branky rozehrávají z poloviny hřiště.
30
Po nákopu za obranu se k míči dostal Julio Soler, jehož pobídku srazili obránci soupeře na roh.
29
Argentina znovu drží míč a snaží se najít nějakou tu skulinku v obraně Iráku.
28
Joaquin Garcia byl nedovoleně zastaven u postranní lajny, viníkem byl tentokrát Karrar al-Muchtár.
28
A hráči z Asie zahráli standardku chytře, a to když dostal přihrávku za obranu osamocený Zajd Tahsín. Jeho ránu ale brankář chytá a poté je stejně pískán ofsajd.
27
Hostující obránce s číslem 5 Maknazí bude v pořádku, Irák tak rozehraje standardku.
26
Joaquin Garcia u postran čáry atakoval do hlavy Ahmeda Maknazího, který bude potřebovat ošetřit.
25
Irák chtěl poté podniknout rychlý brejk, ale domácí se bleskurychle vrátili a jakékoli nebezpečí nedopustili.
25
Brankář Husajn Hasan ale skvěle vyběhl a centr ze standardky schoval do rukavic.
24
Po faulu na Thiaga Almadu budou jihoameričtí fotbalisté zahrávat standardní situaci.
24
Argentina rozehrála rohový kop centrem za pokutové území na Garciu, jehož skákavou ránu pak chtěl usměrnit na branku Medina, ale míč poslal jen nad horní tyčku.
23
Julián Álvarez si nadvakrát balon zasekl a až poté vypálil, jeho pokus ale byl zblokován. Rohový kop pro domácí.
22
Cristian Medina si nadvakrát narazil s Beltránem, ale poté výborně zapracoval obránce Tahsín a prvně jmenovaného už k míči nepustil.
21
Cristiana Medinu předskočil obránce Iráku, Argentina pokračuje vhazováním.
20
Lucas Beltrán i s trochou štěstí udržel míč u svých kopaček a nahrál Álvarezovi, ten už ale balon dále nepředal.
20
Argentinci po vstřelené brance převzali otěže zápasu a jsou teď jasně lepším týmem na stadionu v Lyonu.
19
Iráčtí fotbalisté nedokázali udržet míč na hrací ploše, a tak hraje zde soupeř.
18
Centr od postranní čáry ale dokázali svěřenci trenéra Shenaishila odvrátit do bezpečí.
17
Velmi šikovně to teď udělal Julio Soler, který si posunul míč za záda bránícího Saadúna, který jej poté fauloval. Standardka pro domácí.
15
Hosté se pokoušeli o rychlé vyrovnání, ale průnik Amína zastavil čistě Hezze.
13
13
Argentinci jdou do vedení! Centr z levé strany od Solera byl tečovaný do prostoru přední tyče, kde předskočil Julián Álvarez jednoho ze stoperů a sklepnul balon ideálně pro THIAGA ALMADU, který se z voleje trefuje přesně k bližší tyčce – 1:0. Asistence: Julián Álvarez.
13
Ani Irák ale dlouho míč neudržel, a tak kombinuje zase jihoamerický celek.
12
Argentinci teď drželi míč, avšak poté už hrací předmět nestihl na trávníku Julian Álvarez a hosté budou vhazovat.
11
Irák získal bylo na vlastní obranné polovině a podnikl rychlý brejk, který zakončil Nihád Muhammad centrem do šestnáctky, kde ale kraloval stoper Di Cesare.
11
Ibráhím Bájaš ztratil balon v souboji s Almadou, hraje zase favorit dnešního zápasu.
10
K exekuci standardní situace se postavil Thiago Almada, jehož ránu ale chytá brankář Hasan.
9
Santiago Hezze byl očividně faulován Bájašem, hlavní rozhodčí Eskas dává iráckému hráči varování, že příště bude takové zákroky trestat karetně.
8
Argentinec Julio Soler dobře napadala a také získal balon pro své barvy, domácí pokračují v kombinaci ve středu hřiště.
8
Hra je teď přerušena, neboť domácí záložník Cristian Medina ztratil v jednom ze soubojů kopačku.
7
Centr Alího Džásima sice našel hlavu útočníka Husajna, který ale nenasměroval balon směrem na Rulliho branku.
6
Oba hráči ještě potřebovali po zákroku Otamendiho ošetřit, ale už je vše v pořádku a Irák bude zahrávat standardku.
5
Argentinský kapitán Nicolás Otamendi se provinil ostrým zákrokem proti jednomu z iráckých fotbalistů a může být velmi rád, že hlavní rozhodčí ze Švédska neudělil obránci Benfiky Lisabon kartu.
4
Julian Álvarez nedokázal odcentrovat přes Niháda Muhammada s číslem 15. Odkopávat bude gólman Hasan.
3
První nebezpečnou akci měli na svědomí hráči z Jižní Ameriky, a to když se po pasu po šestnáctky cpal k míči Beltrán, ale hostující stopeři jej nepustili.
2
A ani napodruhé to domácím nevyšlo na jedničku, takže vhazují hráči Iráku.
2
Argentinci se prezentovali nepřesnou rozehrávkou, útočník Lucas Beltrán se tak k balonu nedostal.
1
Úvodní výkop dnešního duelu provedli Iráčané, kteří ale rychle odevzdali míč svému soupeři.
1
Utkání právě začalo.
Před úvodním výkopem samozřejmě ještě zazní hymny obou celků, dnes uslyšíme jako první tu argentinskou, neboť svěřenci kouče Mascherana jsou dnes psáni jako domácí.
Úvodní sestavy:

Argentina: Rulli – Garcia, Di Cesare, Otamendi (C), Soler – Almada, E. Fernández, Hezze, Medina – Beltrán, Álvarez.
Náhradníci: Brey – Amione, Zenón, Echeverri, Luján, Gondou, Simeone.
Trenér: Javier Mascherano

Irák: H. Hasan – Saadún, Udžajmí, Tahsín, Maknazí – Bájaš, al-Muchtár – N. Muhammad, Džásim, Amín – Husajn (C).
Náhradníci: al-Rekabe – al-Imám, Alí, Abdulláh, M. Muhammad, K. Saad, Abdul-Amír.
Trenér: Radhi Shenaishil

Rozhodčí: E. Eskas – E. Engan Jan, I. Bashevkin (všichni NOR).
Irák
Fotbalisté Iráku se na olympijský fotbalový turnaj do Paříže kvalifikovali zásluhou dobrých výsledků na Asijském poháru hráčů do třiadvaceti let. Na turnaji, který se odehrál na přelomu dubna a května letošního roku, byli fotbalisté ze západní Asie přiděleni do skupiny Thajskem, Tádžikistánem a Saúdskou Arábií. Iráčtí hráči sice nezvládli první zápas s Thajskem, ale poté si připsali dvě výhry a postoupili do další fáze turnaje. Ve čtvrtfinále narazil Irák na Vietnam, který zdolal výsledkem 1:0, avšak stopku mu vystavilo v semifinále Japonsko. Na irácké fotbalisty tak zbyl jen boj o třetí místo, který ale proti Indonésii zvládli velmi dobře a po výhře 2:1 mohli oslavovat postup na olympijské hry.

V úvodním utkání olympijské skupiny B narazil Irák na výběr Ukrajiny. V prvním poločase jsme na jakoukoli branku čekali marně, dočkali jsme se až v 53. minutě, když otevřel skóre svou ranou ukrajinský záložník Rubčynskij. Svěřenci trenéra Shenaishila dokázali vyrovnat průběh zápasu o čtyři minuty později, když se prosadil z penaltového puntíku Ajmán Husajn – 1:1. Iráčanům se poté dokonce povedlo v 75. minutě otočit stav střetnutí, když se po hezké samostatné akci trefil Alí Džásim – 1:2. V závěru utkání poté ještě mohl zvýšit náskok asijského týmu střídající Saad, ale trefil jen tyčku a protože Ukrajinci už také gól nevsítili, radoval se Irák z výhry 2:1.
Argentina
Argentinští fotbalisté se na olympiádu kvalifikovali přes jihoamerickou kvalifikaci. Ve skupině narazili „La Albiceleste“ na Paraguay, Peru, Uruguay a Chile a vedli si velmi dobře, neboť k dvěma výhrám přidali i dvě remízy a se ziskem osmi bodů postoupili do další fáze bojů o postup do Paříže. Ve finální skupině pak narazila Argentina znovu na Paraguay, Venezuelu a Brazílii. V úvodních dvou zápasech však Argentinci jen remizovali a pokud chtěli postoupit, museli v posledním utkání zdolat výběr Brazilců do třiadvaceti let. To se jim však nakonec povedlo a po výhře 1:0 se kvalifikovali na olympiádu do Paříže.

V prvním zápase skupiny B narazili svěřenci trenéra Mascherana na Maroko. Africký soupeř se dokázal prosadit jako první, a to když otevřel skóre na konci prvního poločasu Rahimí. Ten samý hráč poté zvýšil vedení Maroka v 51. minutě, když nepohrdl nabízenou penaltou. Argentince vrátil do hry v 68. minutě střídající Giuliano Simeone, který překonal gólmana Munira – 1:2. Argentinci poté hodně tlačili ale branky se hodně dlouho nemohli dočkat. Vyrovnávací gól nakonec přišel až v šestnácté minutě nastavení, kdy se prosadil Cristian Medina. Jenže na trávník poté vletěly dělobuchy a zápas byl na více než hodinu přerušen, diváci mezitím vyklidili svá místa a po návratu hráčů na hřiště rozhodčí rozhodli, že gól Mediny nebude platit kvůli ofsajdu. Další branku už poté Argentina nevstřelila a první duel základní skupiny tak prohrála 1:2.
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Olympijský turnaj ve fotbale už za sebou má úvodní zápasy a na programu jsou druhá utkání, ve kterých také dojde na setkání Argentiny a Iráku. Zápas startuje v 15 hodin a všichni jste k jeho sledování srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Dáždniky pod Eiffelovou vežou počas otváracieho ceremoniálu OH v Paríži.reportáž
Titanilla Bőddnes 07:058
Všetci zmokli, ale oheň nezhasol. Ak sa niekto zaľúbil do olympiády, dážď ho neodradíOlympijská spolupatričnosť sa ukázala aj na tribúne.
Slovnenský reprezentant v športovej streľbe Juraj Tužinský.
dnes 11:4320
Tužinského môžu mrzieť nevydarené výstrely. Do finále na OH sa nepozrieNajlepšie mu vyšlo druhé, piate a šieste kolo.
Iga Swiateková.
dnes 14:14
Swiateková nemala v úvodnom kole žiaden problém. Poľahky postúpila aj PaoliniováŠtvornásobná víťazka Roland Garros zdolala v sobotu Irinu-Cameliu Beguovú.
dnes 14:14
Eliška Mintálová.online
dnes 13:30
ONLINE: Vodný slalom na OH 2024, Eliška Mintálová dnes LIVE (rozjazdy K1)Sledujte s nami online prenos z rozjazdov K1 žien vo vodnom slalome na OH 2024. Predstaví sa aj Eliška Mintálová.
dnes 13:30
Nora Jenčušová.online
dnes 13:10
ONLINE: Časovka žien na OH 2024 dnes, Nora Jenčušová LIVE (cyklistika)Sledujte s nami online prenos z časovky žien na OH 2024. Predstaví sa aj slovenská cyklistka Nora Jenčušová.
dnes 13:10
Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš. online
dnes 13:20
ONLINE: Vodný slalom na OH 2024, Matej Beňuš dnes LIVE (rozjazdy C1)Sledujte s nami online prenos z rozjazdov C1 mužov vo vodnom slalome na OH 2024. Predstaví sa aj Matej Beňuš.
dnes 13:20
Šeng Li-chao a Chuang Jü-tching na OH 2024 v Paríži.
dnes 11:31
Prvé zlato smeruje do Číny, v napínavom ázijskom súboji zdolali strelci JuhokórejčanovBronz si vybojovali Alexandra Leová a Islam Satpajev z Kazachstanu.
dnes 11:31
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.
dnes 12:02
Paríž sužuje počasie. Po skejtbordingu museli presunúť aj štart tenisového turnajaDotkne sa to aj Anny Karolíny Schmiedlovej.
dnes 12:02
Islam Satpajev a Alexandra Leová získali prvé medaily na OH 2024.
dnes 11:08
Súboj o bronz bol jednoznačný. Prvé medaily z OH smerujú do KazachstanuZískali ich vo vzduchovej puške 10 m miešaných tímov.
dnes 11:08
Jessica Triebeľová.
dnes 15:08
Dá do toho všetko, verí tréner Triebeľovej. V prvom kole ju čaká náročná prekážkaDos Santosová je vicemajsterka sveta a víťazka africkej kvalifikácie.
dnes 15:08
Celine Dion počas vystúpenia na otváracom ceremoniáli v Paríži.
dnes 08:151
VIDEO: Všetky koncerty zrušila, no vystúpila na Eiffelovke. Celine Dion uzavrela otvárací ceremoniál Speváčka koncom roka 2022 uviedla, že jej diagnostikovali zriedkavú neurologickú poruchu nazývanú syndróm stuhnutej osoby.
dnes 08:151
Čang Jü-fej.
dnes 14:52
Čínska plavkyňa dúfa, že ju nebudú podozrievať z dopingu. Nenašiel by sa jeden športovec, povedalaJe veľkou favoritkou na zlatú medailu.
dnes 14:52
Olympijský oheň sa vznáša nad celým Parížom.
dnes 07:216
Grandiózne, veľkolepé, pompézne. Ako reagujú svetové médiá na otvárací ceremoniál?Médiá naprieč celým svetom nešetrili chválou na adresu organizátorov.
dnes 07:216
Ahmed Adel počas zápasu Egypt - Maďarsko v hádzanej na OH 2024.
dnes 12:43
Maďarsko bojovalo do konca, no z výhry sa neteší. Prvé body získalo aj ŠpanielskoMaďarksí hádzanári podľahli v úvodnom zápase Egyptu.
dnes 12:43
Atmosféra v Slovenskom dome.
dnes 13:567
Slovenský olympijský dom oficiálne otvorili, Siekel hovorí o zdravej drzosti mladýchPrestrihnúť slávnostnú pásku pomáhal aj vodný slalomár Jakub Grigar.
dnes 13:567
Volejbalisti Nemecka.
dnes 15:29
Nemecko šokovalo Japonsko a dokázalo vyhrať. Brazília bola na Talianov prikrátkaVo štvrtom sete odvrátili mečbal súpera.
dnes 15:29
Otvárací ceremoniál OH 2024 v Paríži
dnes 06:56
dnes 06:56
Športovci Južnej Kórei.
dnes 09:3614
Faux pas organizátorov OH. Na otváracom ceremoniáli označili Južnú Kóreu za SevernúNámestník juhokórejského ministra športu a kultúry požiadal o stretnutie s Thomasom Bachom.
Čchang Ja-ni a Čchen I-wen.
dnes 12:11
Čína získala už druhú zlatú medailu, darilo sa skokankám do vodyStriebro putuje do USA, bronz do Veľkej Británie.
dnes 12:11
Gianmarco Tamberi.
dnes 13:44
Hviezdny Talian nebude na otvárací ceremoniál spomínať najlepšie. Stratil obrúčkuOspravedlnil sa aj svojej manželke.
dnes 13:44
Grécko - Kanada: ONLINE prenos z basketbalu na OH 2024 v Paríži. online
dnes 18:00
ONLINE: Grécko - Kanada dnes, basketbal na OH 2024 LIVE (skupina A)Sledujte s nami online prenos z basketbalu na OH 2024 v Paríži: Grécko - Kanada.
dnes 18:00
Francúzsko - Guinea: ONLINE prenos zo zápasu na OH 2024.online
dnes 18:00
ONLINE: Francúzsko - Guinea dnes, futbal na OH 2024 LIVE (skupina A)Sledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu na OH 2024 v Paríži: Francúzsko - Guinea.
dnes 18:00
Argentína - Irak: ONLINE prenos zo zápasu na OH 2024.online
dnes 12:00
ONLINE: Argentína - Irak dnes, futbal na OH 2024 LIVE (skupina B)Sledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu na OH 2024 v Paríži: Argentína - Irak.
dnes 12:00
Domov»Olympiáda Paríž 2024»ONLINE: Argentína - Irak dnes, futbal na OH 2024 LIVE (skupina B)