Zápas tretej ligy prerušili. Tridsať minút sa bude hrať inokedy

Momentka zo zápasu Podkonice - Rimavská Sobota. (Autor: FK Podkonice)
Ivan Mriška|2. aug 2021 o 14:44

Podkonice vyhrávali nad Rimavskou Sobotou 3:0.

PODKONICE. Bizarnú premiéru v tretej lige Stred majú za sebou futbalisti FK Podkonice.

Na historicky prvý zápas v tretej najvyššej súťaži nastúpili proti Rimavskej Sobote, no stretnutie sa pre mohutný dážď nedohralo.

„Duel bol za stavu 3:0 prerušený v šesťdesiatej minúte a zostávajúcich tridsať minút sa bude dohrávať v inom termíne,“ informuje FK Podkonice na svojej facebookovej stránke.

Podkonice od úvodu predvádzali útočný futbal. V 16. minúte otvoril skóre Matej Baliak a stal sa historicky prvým strelcom FK Podkonice v tretej lige.

Na 2:0 zvyšoval Adam Kostúr, ktorý sa presadil po priamočiarej akcii pred brankárom. Do polčasu niekoľkokrát hrozili aj hostia z Rimavskej Soboty, no bez úspechu.

Do druhého polčasu vstúpili domáci opäť dobre. Už v 48. minúte zvýšil Tomáš Koreň na 3:0 a domáci si vypracovali aj ďalšie výborné šance.

„Naša snahu prerušil veľmi výdatný dážď a ani s odstupom času nebol terén spôsobilí. Zápas sa bude dohrávať v stredu 11. augusta o 18:00 hod. a vstup na zostávajúcich tridsať minút bude pre všetkých voľný,“ dodáva.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.