(2:0, 3:0, 2:1)

Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2022.
Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|24. máj 2022 o 18:40

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Dánsko v skupine A na MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Slovenskí reprezentanti postúpili do štvrťfinále MS v hokeji 2022 vo Fínsku. Rozhodli o tom po víťazstve 7:1 nad Dánskom vo svojom poslednom zápase v základnej skupine A.

Duel bol zároveň priamy súboj o posledné postupové miesto zo skupiny. Slováci zamierili za presvedčivým víťazstvom vydarenou prvou tretinou, v ktorej strelil kapitán Tomáš Tatar dva góly, čím potvrdil ich prevahu.

Tá bola ešte markantnejšia v druhej časti, v ktorej Pavol Regenda, Mislav Rosandič a Juraj Slafkovský zvýšili slovenský náskok na 5:0.

Po presilovkovom góle Dánov v 48. minúte sa ešte v závere zápasu v presilovkách presadili Šimon Nemec a druhýkrát v zápase Pavol Regenda.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.

Tomáš Tatar strieľa gól v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Tomáš Tatar strieľa gól v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Tomáš Tatar sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Tomáš Tatar sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Adam Sýkora v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Adam Sýkora v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Tomáš Tatar v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Tomáš Tatar v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Adam Húska v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Adam Húska v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sebastian Dahm inkasuje v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022.
Sebastian Dahm inkasuje v zápase Slovensko - Dánsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)

Domov»MS v hokeji 2022»FOTO: Gólové hody a veľká radosť. Ako Slováci zdolali Dánov