Trenčín dostal dve červené karty za päť minút a doma jasne prehral

Trenčín doplatil na dve červené karty.
Trenčín doplatil na dve červené karty. (Autor: TASR)
SITA|29. júl 2018 o 21:29

Pozrite si súhrn nedeľňajších výsledkov Fortuna ligy 2018/2019.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti tímu DAC Dunajská Streda zostávajú aj po 2. kole Fortuna ligy stopercentní, v nedeľu si poradili s Michalovcami jednoznačne 4:1, keď už v prvom polčase rozhodli o osude duelu.

Zemplínčania pre epidémiu osýpok vo svojom meste odohrali iba prvý súťažný duel v ročníku a od úvodu v ňom ťahali za kratší koniec.

Rozhodujúcou pasážou zápasu sa stala päťminútovka okolo 30. minúty prvého polčasu, keď sa dvakrát presadil Vakoun Issouf Bayo a raz po ukážkovej strele Zsolt Kalmár.

Po prestávke pridal účastník Európskej ligy UEFA ešte jeden gól, vďaka Kristopherovi Vidovi. Za Michalovčanov ešte skorigoval výsledok striedajúci Dawid Kurminowski.

Slovan sa posunul na čelo tabuľky

Futbalisti Slovana Bratislava v generálke na odvetný zápas 2. predkola Európskej ligy zvíťazili nad hráčmi FK Železiarne Podbrezová 3:0.

Tréner Slovana Martin Ševela urobil oproti zápasu s FC Balzan dve zmeny v základnej zostave.

Namiesto Ibrahima Rabia nastúpil Vukan Savičevič, zatiaľ čo Arťoma Suchockého nahradil Kornel Saláta.

Slovan oslavuje jasné víťazstvo.
Slovan oslavuje jasné víťazstvo. (Autor: SITA)

Futbalisti Slovana si už od úvodu stretnutia išli po víťazstvo, v prvom polčase sa však presadili len v 5. min z centra Dávida Holmana, keď hlavičkoval Vasil Božikov.

V 65. min sa po nahrávke Mohu presadil Andraž Šporar, ktorý potom v 77. min svojím druhým gólom uzavrel skóre stretnutia.

Slovan sa domácim víťazstvom nad Podbrezovou posunul na prvú priečku tabuľky, keď je o skóre pred Dunajskou Stredou.

Trenčín dostal dve červené karty

Futbalisti Trenčína vo svojom úvodnom vystúpení vo Fortuna lige 2018/2019 nestačili na Ružomberok a podľahli mu 1:4.

Zástupca Slovenska v európskej súťaži dokonca viedol, keď Hamza Čatakovič prihral na gól Antoniovi Mancemu, no potom sa strelecky presadili už len Liptáci.

Ešte do prestávky vyrovnal z pokutového kopu Ismar Tandir. Zápas potom ovplyvnili dve červené karty, ktoré uvideli hráči Trenčína Martin Šulek a Osman Bukari v priebehu piatich minút, obe po druhých žltých kartách.

Ružomberok presilovku o dvoch hráčov nepremárnil, dvakrát skóroval Albánec Kristi Qose a raz Dalibor Takáč.

Fortuna liga 2018/2019 - 2. kolo - nedeľa:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)

Góly: 27. a 31. Bayo, 32. Kalmár, 74. K. Vida - 88. Kurminowski, ŽK: 39. M. Ljubičič, 68. K. Vida - 25. Vaščák, rozhodovali: Ochotnický - Galo, Čajka, 6118 divákov

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Šatka, Šimčák - Herc, M. Ljubičič (46. S. Koné), Kalmár - K. Vida, Bayo (75. Almási), Pačinda (13. M. Vida)

Michalovce: Kira - I. Žofčák (46. M. Kolesár), Grič, Kavka, Rota - M. Bednár - P. Kolesár (59. Ch. Diarra), Haratjunjan, Turík, Vaščák - Sulley (78. Kurminowski)

Hlasy trénerov:

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to môj tretí zápas na lavičke DAC, zatiaľ to boli vždy špecifické vystúpenia. Aj teraz sme museli na začiatku striedať Pačindu, ktorý má problémy s chrbtom. Zatiaľ nevieme, či nastúpi vo štvrtok. Začali sme s rozostavením 4-3-3, potom sme prešli na 4-4-2. Odohrali sme výborný prvý polčas, v druhom sme boli trochu unavení, preto sme striedali Koneho a Almásiho. Musíme dobre zregenerovať a uvidíme, čo bude vo štvrtok v Minsku.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Pre nás to bol krutý výsledok. Súper bol efektívny, po troch strelách dal tri góly. Druhý polčas sme boli odovzdaní, nedostali sme sa do zakončenia. Sú mladí hráči, potrebujú takéto zápasy, aby boli úspešní. Máme sa v čom zlepšovať. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu."

Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0)

Góly: 5. Božikov, 65. a 77. Šporar, ŽK: 18. Obročník, 26. M. Baran, 56. D. Leško (všetci Podbrezová), rozhodovali: Ziemba - Peter Kováč, Chládek, 1220 divákov

Slovan Bratislava: Šulla - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono - V. Savičevič, D. Holman - Čavrič (75. Dražič), Šporar (81. Cmiljanič), Moha (87. Hološko)

Podbrezová: M. Kuciak - D. Magda, Krivák, M. Bartoš, Matúš Turňa - M. Baran, Obročník - D. Leško, Matúš Mikuš (73. Tereščenko), Breznaník (73. Bernadina) - Wiezik

Martin Ševela, tréner Slovana: "Pomohol nám vstup do zápasu, potom sme dominovali celý čas. Súper si nevypracoval vážnejšiu šancu, vedeli sme, že príde s defenzívnou taktikou a hrou na protiútoky. Prechod im nevychádzal aj našou zásluhou, dobre sme dostupovali, v druhom polčase sme pridali na efektivite. Potreboval som ušetriť niektorých hráčov, čaká nás odveta v Európskej lige. Hráči mali radosť z hry, bola tam aj vášeň."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Zámer je jedna vec, skutočnosť druhá. Absentovala u nás prechodová fáza, víťazstvo Slovana je zaslúžené. Slovan má kvalitu, ktorá je vyššia ako u našich hráčov."

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:4 (1:1)

/hralo sa v Myjave/

Góly: 26. Antonio Mance - 70. a 87. Qose, 36. Tandir (z pok. kopu), 89. D. Takáč, ŽK: 23. M. Šulek, 34. Zubairu, 48. Bukari, 75. Čatakovič - 32. T. Kostadinov, 34. Urdinov, 72. Tandir, ČK: 58. M. Šulek, 64. Bukari (obaja Trenčín) obaja po druhej ŽK, rozhodovali: Marhefka - Pozor, Jenčura

Trenčín: Šemrinec - A. Slávik, M. Šulek, Julien, Skovajsa - Čatakovič (77. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu (83. Van Arnhem) - Bukari, Antonio Mance (74. Kvocera), Azango

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose - E. Daniel, D. Takáč, T. Kostadinov (90. Gerec), Gál-Andrezly - Tandir (78. R. Kružliak)

Domov»Futbalnet»Trenčín dostal dve červené karty za päť minút a doma jasne prehral