Dorastenci ničia mužov. Zložili pesničku, ktorá má obrovský úspech

FK Kojatice - víťaz baráže.
FK Kojatice - víťaz baráže. (Autor: FK)
Ivan Mriška|4. júl 2022 o 11:59

Známa kapela ju od nich chcela odkúpiť.

MALÝ ŠARIŠ. V ôsmej lige ObFZ Prešov zostalo jedno voľné miesto. Hrala sa preto baráž medzi druhými tímami zo skupín A a B.

Zápas v Malom Šariši bol poriadne napínavý. Z výhry sa tešili futbalisti FK Kojatice, ktorí zdolali Športový klub Slovan Solivar 2:0.

„Je to skvelý pocit. Hra bol vyrovnaná, vyhrať mohlo jedno aj druhé mužstvo. Som rád, že sa šťastena priklonila na našu stranu,“ spokojne vravel tréner FK Kojatice Peter Zusko.

Hrajú za nich dorastenci

Zaujímavosťou je, že za Kojatice hrávajú okrem brankára čisto dorastenci. Ich úspech je preto veľkým prekvapením.

„V sobotu hrajú chalani štvrtú ligu dorastu a v nedeľu ôsmu za mužov. Nečakali sme preto, že to takto vypáli. Klobúk dole pred každým jedným hráčom, pretože majú v nohách neskutočné množstvo zápasov,“ dodal.

Kojatice otvárali skóre v 45. minúte z priameho kopu takmer z polovice ihriska. Z gólu a výhry bol prekvapený aj sám strelec.

„Dorastenci a hneď postupujeme do vyššej súťaže? Aj pre nás je to veľké prekvapenie. Obrovský úspech,“ vravel najlepší strelec mužstva a autor prvého presného zásahu Patrik Vaško.

„Sme mladé mužstvo, ktoré hralo proti skúseným hráčom. Naša výhra je prekvapením, no my sme si ju zaslúžili. Sme nesmierne spokojní,“ dodal kapitán Matúš Gubčík.

Spievali vlastnú pesničku

Po konečnom hvizde vypukla na trávniku veľká eufória. Hráči spievali vlastnú pesničku, ktorá má na internete veľký úspech.

„Zložila ju manželka jedného z členov výboru. Spravili sme k nej chytľavú melódiu a spievame ju po každom úspechu,“ prezradil Vaško, ktorý ju v šatni hráva na harmonike.

V Prešove študuje na konzervatóriu a chce sa stať muzikantom.

„Známa kapela ju chcela odkúpiť a naspievať. My sme ju však nedali,“ prezradil o klubovej hymne.

Kojatice prehrali v celej sezóne iba jeden zápas. Vyššia súťaž bude pre klub výzvou.

„Nehovoríme, že ideme vyhrať. No rozhodne nechceme byť dopočtu. Po piatom, šiestom kole uvidíme, na čo máme. Deň čo deň sa chceme zlepšovať, pretože títo chalani pôjdu najbližších desať rokov výkonnostne len hore,“ tvrdí tréner Peter Zusko.

Musia viac trénovať

Drvivá väčšina hráčov v tomto roku maturovala. Záležať bude, či nepôjdu za prácou inde.

„Potrebujeme zapracovať na tréningovom procese. Ak budeme častejšie trénovať, opäť všetkých prekvapíme,“ uzavrel kapitán FK Kojatice Matúš Gubčík.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: