V šlágri sa zrodila remíza, Slovan dohrával bez dvoch vylúčených

Momentka zo zápasu Humenné - Banská Bystrica.
Momentka zo zápasu Humenné - Banská Bystrica. (Autor: MFK Dukla Banská Bystrica/ facebook)
Sportnet|23. okt 2021 o 16:55

Pozrite si výsledky druhej futbalovej ligy.

BRATISLAVA. Futbalisti Humenného sa v sobotu mohli opäť dostať na čelo druhej najvyššej slovenskej súťaže. K tomu však potrebovali v šlágri 14. kola zdolať na domácom trávniku Banskú Bystricu.

Hostia však začali lepšie a Róbert Polievka v polovici prvého polčasu otvoril skóre. Na konte má už osem ligových gólov, o jeden menej než jeho spoluhráč a najlepší strelec súťaže David Depetris.

Banská Bystrica ťahala sériu ôsmich ligových výhier a zdalo sa, že ju predĺži aj na východe republiky. Humenné sa však nezdalo a odmenou pre neho bol vyrovnávajúci gól Martina Luberdu zo záveru zápasu.

Po remíze 1:1 zostávajú Bystričania na prvom mieste s náskokom dvoch bodov. Pre druhé Humenné to bola vôbec prvá domáca bodová strata v tomto ročníku.

Zaujímavý zápas sa odohral v Bratislave, kde nastúpilo B-čko Slovana proti Skalici. Po prvom polčase viedlo najtesnejším rozdielom, ale po zmene strán doplatilo na svoju nedisciplinovanosť.

Jakub Baláž a neskôr aj Alen Mustafič putovali po druhej karte predčasne pod sprchy, čo Záhoráci využili a dvoma gólmi otočili skóre vo svoj prospech.

Hlavný rozhodca Igor Valent udelil okrem dvoch červených až desať žltých kariet, jednu dostal aj domáci tréner Vladimír Gála.

Najviac gólov padlo v sobotu pod Dubňom, kde rezerva Žiliny zdolala Košice 3:2.

Z troch bodov sa po výhre nad Púchovom tešil domáci Trebišov (2:1) a dobrú formu potvrdila aj Podbrezová, ktorá na pôde Bardejovu uspela 2:0 po góloch Ivana Timošenka a Mateja Grešáka.

Tabuľka

Domov»Futbalnet»V šlágri sa zrodila remíza, Slovan dohrával bez dvoch vylúčených