Papcún strieľa úvodný gól TU Košice. (Autor: Korzár/Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|8. apr 2018 o 20:44

Súboj bol na štadióne TU v Košiciach jasnou záležitosťou domáceho celku.

KOŠICE. Súboj prvých dvoch tímov tabuľky bol na štadióne TU v Košiciach jasnou záležitosťou domáceho celku.

Šlágru košicko-gemerskej skupiny V. ligy priala pohodová a slnečná kulisa.

Súboj do tej chvíle druhých vysokoškolákov a vedúcich Čečejoviec nemal favorita, ale na dobre pripravenom teréne tempo a obraz hry určovali domáci, ktorí po väčšinu zápasu operovali na súperovej polovici.

Šance sa však nerodili ľahko a aj preto im po úvodnom góle Papcúna v 20. minúte odľahlo a pridalo na sebavedomí.

Hostia naopak, ani po inkasovanom góle nenašli odvahu hru viac otvoriť a pokusy o kontry im nevychádzali.

Zvrat sa z ich strany očakával po prestávke, avšak po uplynutí 60. minúty sa zlepenými presnými zakončeniami Marcina technici dostali na koňa a lídra vyprevadili s poriadnou nádielkou.

K ich úspešným strelcom sa pridal i Mário Hlivák a Čečejovce tak postavil do úlohy obetného baránka. Ich prehru mohol zmierniť Puškaš, ale z hranice malého vápna trafil iba brvno prekonaného Pangráca.

A tak mali posledné slovo zverenci Rolanda Módera, keď v 88. min. ich triumf na 5:0 spečatil Zdechovan.

Ťažia z kvalitnej zimnej prípravy

Nie div, že domáci schádzali z ihriska vysmiati a dvojgólového strelca Michala Marcina, ktorý do hry nabehol až po prestávke, nebolo treba k rozhovoru príliš nútiť.

„Vďaka chlapcom, ktorí ma v dobrých pozíciách našli a potom už nebol problém úspešne zakončiť,” skromne ohodnotil svoje dielo 26-ročný zakončovateľ.

„Verili sme si. Máme za sebou náročnú prípravu, v ktorej nám tréner nič neodpustil. A hoci súper v prvej časti zvolil tvrdú hru, nepoddali sme sa a vedeli sme, že to nabehané zo zimy sa skôr či neskôr musí prejaviť. No a keď sme po hodine hry odskočili na tri góly, náš konkurent v boji o postupovú priečku odpadol.”