Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ako dodržiavať odstup? Fotka Usaina Bolta je hitom internetu

Oranžové tretry, v ktorých Usain Bolt zabehol rekord, sa cenia na 25-tisíc eur. (Autor: FOTO - TASR/AP)
SITA|Publikované 14. apr 2020 o 16:46

Momentka opäť zaujala.

BRATISLAVA. Momentka zachytená fotografom z olympijského behu šprintéra Usaina Bolta, ktorá má byť reklamou na dodržiavanie sociálneho odstupu medzi ľuďmi v čase koronavírusu, zaplavila internet.

Na fotke z OH 2008 v Pekingu je Jamajčan, ako prebieha cieľom s výrazným odstupom pred svojimi konkurentmi a ešte k tomu aj v novom svetovom rekorde v behu na 100 m.

Najrýchlejší šprintér sveta ju zverejnil na svojom twitterovom konte zároveň s prianím k veľkonočným sviatkom, pričom nechýbalo vysvetlenie, čo v tomto prípade znázorňuje: "Social Distancing". Správu priniesol aj portál orf.at.

Napriek tomu, že Boltova kariéra aktívneho športovca je už minulosťou, svojím príspevkom z jedného zo svojich najvydarenejších a najpamätnejších vystúpení dosiahla niekdajšia atletická superstar v priebehu krátkeho času viac než pol milióna reakcií.

Tridsaťtriročný Jamajčan už aj v uplynulých dňoch viackrát vyzval svojich krajanov na dodržiavanie predpísanej vzdialenosti v rámci opatrení na zamedzenie šírenie pandémie koronavírusu. Zapojil sa aj do zbierky na pomoc.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články