Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Chce zachrániť rožňavský futbal. Plánuje zmieriť šéfa klubu a mesto

Juraj Králik. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 18. júl 2018 o 06:54

Juraj Králik: Ešte je čas zvrátiť katastrofu.

ROŽŇAVA. Už pár dní žije rožňavská futbalová verejnosť témou odstúpenia mužstva mužov z 3. ligy.

V utorok sa však objavila iniciatíva, ktorá má za cieľ udržať Rožňavu v súťaži.

Do boja za záchranu 3. ligy sa pustil predseda Olympijského klubu Gemer Juraj Králik.

„Pred niekoľkými dňami sme ukončili úspešnú výstavu fotografií z histórie športu v meste. S hrdosťou sme konštatovali, že v nedávnej minulosti pôsobilo v Rožňave množstvo veľmi úspešných športových odvetví, mnohí naši športovci dosiahli na tie najvyššie méty, dokonca až olympijské. Zároveň nám však bolo ľúto, že súčasnosť je ďaleko skromnejšia, usúdili sme však, že v rámci materiálnych, finančných a personálnych možnosti a podmienok je to asi maximum, čo momentálne vieme v našom meste v oblasti športu vyprodukovať,“ začal Juraj Králik.

„No ako blesk z jasného neba prišla správa o tom, že v dôsledku finančných a iných nezhôd medzi prezidentom futbalového klubu MFK Rožňava a mestom Rožňava pravdepodobne dôjde k tomu, že A-mužstvo dospelých bude musieť opustiť 3. ligu. Týmto krokom sa stane to, čo v doterajšej 105-ročnej histórii futbalu ešte v Rožňave nebolo a to, že najpopulárnejšia športová hra nebudeme mať v kategórii dospelých svojho zástupcu v žiadnej súťaži. Táto predstava je pre nás absolútne neprijateľná.“

Zastaviť pohromu

Po konzultáciách s priaznivcami športu a futbalu v Rožňave sa Králik spolu s priateľmi chce stať sprostredkovateľom dialógu medzi oboma zainteresovanými stranami, prezidentom klubu Michalom Domikom a vedením mesta.

„Chceme dosiahnuť, aby sa okamžite riešila táto krízová situácia a zabezpečilo bezproblémové pokračovanie v súťaži. Myslíme si, že napriek tomu, že je čas značne pokročilý a do začatia súťaže je pár dní, vieme aj o tom, že hráči pomýšľajú na odchod z klubu, sme presvedčení o tom, že pri štipke dobrej vôle, záujmu nepochovať rožňavský futbal, je ešte vždy čas túto pohromu zastaviť a zvrátiť katastrofu, ktorú nám história nikdy neodpustí,“ uviedol Králik.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.