Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Bývalý lukostrelec vyučoval šprintérov

Máté Kišš. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|Publikované 12. máj 2018 o 00:00

Na košickej tartanovej dráhe sa predstavila takmer celá naša elita.

KOŠICE. V úvodnom kole slovenskej atletickej ligy sa na košickej tartanovej dráhe predstavila takmer celá naša elita. Celkovo viac ako 400 štartujúcich.

Chýbala síce najväčšia hviezda Ján Volko či Alexandra Bezeková, ale účasť bola kvalitná.

Žiaľ, atlétom príliš neprialo počasie. Ochladilo sa, pribudol dážď s vetrom a táto nepohoda mala dopad na výsledky.

Napriek tomu u niektorých štartujúcich mohla nastať spokojnosť.

Napríklad juniorský reprezentant v drese AK Slávia TU Košice Máté Kišš v behu na 100 m si pred jedným z najuznávanejších mítingov v nemeckom Mannheime potvrdil skvelú formu aj napriek ťažkým poveternostným podmienkam a opakovanému štartu v najsilnejšom rozbehu, kde skončil na druhom mieste a dosiahol čas 10,82 sek.

Ešte väčšiu radosť pripravil trénerskému páru manželov Rusnákovcov tento bývalý lukostrelec z Veľkých Kapušian v behu na dvojnásobnej trati. S víťazom stovky Šimonom Bujnom zo Slávie UK Bratislava si vymenili poradie, o čom pri rovnakom čase rozhodla až cieľová fotografia.

„Máté nás na začiatok sezóny príjemne prekvapil. Síce od začiatku roka jeho výkonnosť stúpa, výsledky robí lepšie ako vlani, ale ide nad očakávanie. A to poteší. Tento 19-ročný šprintér sa totiž aktívnej atletike venuje vlastne iba o niečo viac ako tri roky,“ prezradil o ňom Jaroslav Rusnák. Úspešný deň Slávie TU Košice zavŕšil Patrik Žeňúch, ktorý zdolal všetkých súperov v hode oštepom výkonom 75,93 m.

Z východniarov sa v 1. kole ligy atlétov ešte darilo Patrícii Garčárovej z Tatrana Sp. N. Ves v šprintoch, keď vyhrala stovku a 3. priečka jej patrila po behu na 200 m a tiež Matejovi Baluchovi zo Slavie TU Košice druhému na 110 m prekážok.

Súvisiace články