Bartoš na chvíľu vymenil hokejku za tenisovú raketu

Záverečný ceremoniál 7. ročníka tenisového turnaja amatérov v Čani s oboma pármi finalistov, so starostom Jánom Rečkom a s vdovou po Viktorovi Janotkovi pani Janou.
Záverečný ceremoniál 7. ročníka tenisového turnaja amatérov v Čani s oboma pármi finalistov, so starostom Jánom Rečkom a s vdovou po Viktorovi Janotkovi pani Janou. (Autor: Ladislav Popovič)
Rudolf Rondzik|11. aug 2020 o 17:33

Prevzal patronát nad turnajom Viktor cup.

ČAŇA. Pri gečianskom jazere, ale v intraviláne Čane sa uskutočnil už 7. ročník tenisového turnaja amatérov štvorhier Viktor Cup.

„Som veľmi rád, že ma domáci organizátori oslovili s ponukou prevziať patronát nad podujatím, ktoré bolo venované pamiatke veľkého človeka, rekreačnému športovcovi a nadšencovi Viktorovi Janotkovi. Obdivujem jeho silnú vôľu, ktorú prejavil aj na konci svojej púti životom. Do poslednej chvíle, hoci i na invalidnom vozíku s ťažkou chorobou bojoval nie iba na tenisovom kurte, ale aj o každú minútu svojho pomerne krátkeho, no plodného života. Nepoznal som túto krutú pravdu, no o to väčší obdiv si zaslúži,” boli slová už legendárneho košického hokejistu Petra Bartoša, ktorému sa ušla i česť turnaj otvoriť.

Guláš umocnil vysokú úroveň turnaja

Samozrejme, zapojil sa i do turnajového diania s raketou, no so svojím spoluhráčom Petrom Holazom na svojich súperov v skupine nestačili.

„Neveril som, že sa na kvalitnej antuke zíde až taká silná konkurencia. Musím uznať, podujatie malo naozaj vysokú športovú i spoločenskú úroveň. A turnajový guláš tento fakt ešte umocnil,” nenápadne sa ešte oblizol sedemnásťnásobný reprezentant, držiteľ striebornej medaily z MS 2000 v Petrohrade, ovenčený i titulmi majstra Slovenska, Peter Bartoš.

Podujatia sa zúčastnilo až 16 dvojíc zaradených do štyroch skupín. Hralo sa od rána za veľkých horúčav na dvoch kurtoch a na jeden set, no i tak sa vrátane playoffových duelov končilo až za súmraku.

„Tu sa ukázalo, ako veľmi dôležitý je pitný režim a o ten sme sa s úspechom postarali. Myslím, že všetci účastníci odchádzali spokojní, hoci víťazom mohol byť iba jeden pár,” usmieval sa po záverečnom vyhlásení výsledkov hlavný organizátor Igor Hančár.

Záverečné výsledky - Semifinále: Veme, Petrovský - Hrebík, Hadidom 3:6, Rechka, Tokár - Lacko, Sedláček 4:6. Finále: Lacko, Sedláček - Hrebík, Hadidom 6:4.

Nachádzate sa tu: