Bardejovčanky (v modrom) vyhrali rozdielom gólu.
Bardejovčanky (v modrom) vyhrali rozdielom gólu. (Autor: Jozef Mačejovský)
Jozef Mačejovský|6. sep 2017 o 00:00

Futbalové majsterky z Bardejova začali novú sezónu proti nováčikovi.

BARDEJOV. Prvoligové futbalistky Partizána Bardejov, obhajkyne prvenstva i účastníčky tohtoročnej Ligy majstrov odštartovali nový súťažný ročník 2017/2018 zápasom proti nováčikovi súťaže z Ružomberka.

Po dráme duel zvládli a získali prvé tri body do ligovej tabuľky.

Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas a hra sa prelievala z jednej strany na druhú.

Na domácich hráčkach bolo možné zhliadnuť únavu z predchádzajúcich troch kvalifikačných zápasoch v Lige majstrov.

Skóre otvorili hostky v 23. minúte, no domáca Strončeková vyrovnala už o tri minúty. V 35. minúte zaúradovala strelkyňa Mikolajová a Bardejov viedol.

Po zmene strán premiérovým ligovým gólom na 3:1 zvýšila Semanová, Ružomberčanky však dvanásť minút pred koncom znížili na rozdiel jediného gólu.

V záverečných minútach sa prejavila väčšia skúsenosť domáceho celku, ktorý si výsledok udržal a po záverečnom hvizde sa mohol tešíť z prvých troch bodov v novej sezóne.

Súper ukázal kvalitu

„Dnes sme chceli zvíťaziť. Bolo trošku problematické zostaviť zostavu po dlhej ceste z Gruzínska. Zo súpera sme mali rešpekt. Je síce nováčik, ale futbal vie hrať, má zopár šikovných hráčok, ktoré sú v reprezentácii do sedemnásť rokov. Ukázali svoju kvalitu. Som rád, že sme tento zápas zvládli. Klobúk dole pred dievčatami, aj keď to nebol pekný futbal, ale počítajú sa tri body. Toto sme chceli a to sme aj dosiahli,“ povedal po prvom ligovom dueli Ľubomír Čekan, lodivod Bardejova.

Skúsenosti zbierali v Gruzínsku

V dňoch 22.8. – 28.8. sa Bardejovčanky premiérovo predstavili v najprestížnejšej súťaži na starom kontinente – v Lige majstrov.

Kvalifikačné zápasy sa odohrali v Gruzínsku, v hlavnom meste Tbilisi. Sily si zmerali s družstvami Gintra Universitetas z Litvy, Konak Belediyespor z Turecka a z domácim celkom Martve. V prvom zápase Partizánky prehrali 0:4, keď úvodné dva góly inkasovali od 22. do 23. minúty.

Do polčasu dostali ešte jeden gól. Po zmene strán sa hralo zo strany na stranu a keď sa už zdalo, že druhé dejstvo skončí bez gólov, Gintra v samom závere po ďalšej individuálnej chybe upravila na rozdiel štyroch gólov.

Viac sa bojovalo ako hralo

Po dvoch voľných dňoch sa východniarkam do cesty postavil turecký majster Konak Belediyespor.

Favoritkami boli hráčky z Turecka. V pozmenenej zostave sa hrala tvrdá hra od úvodného výkopu, Partizán inkasoval už v deviatej minúte.

O niekoľko desiatok sekúnd však premiérovým gólom v Champions League vyrovnala Bochinová a hralo sa odznova.

Po polhodine sa Konak dostal znova do vedenia a v 37. minúte svietilo na ukazovateli už 1:3.

Po zmene strán pokračovala tvrdá hra na oboch stranách a rozhodkyňa z Anglicka vytiahla viacero žltých kariet.

Z druhého polčasu ubehla štvrťhodinka a partizánky inkasovali štvrtý krát. Piaty, záverečný gól v tomto zápase padol dvadsať minút pred koncom.

Prvá výhra potešila

V poslednom zápase majsterky Slovenska porazili domáci celok Martve jasne 3:0.

Bardejovčanky sa do súpera zahryzli od úvodu a už v šiestej minúte mladá Semanová otvorila skóre.

Práve Stelka Semanová, ktorá do Bardejova prišla z Tatrana Prešov ešte len pred sezónou, pútala v kádri bielo-modrých najväčšiu pozornosť.

Nebála sa ísť do súbojov, bola rýchla a v útoku nebezpečná a prvý gól strelila zaslúžene.

Po polhodine druhý gól pridala striedajúca Strončeková a po zmene strán v 48. minúte taktiež striedajúca Tejová upravila už na konečný rozdiel troch gólov.

Slovenky sa s Ligou majstrov rozlúčili s bilanciou jedna výhra a dve prehry.

Pre hráčky nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka.

V treťom kole, 23. 9., sa predstavia v Michalovciach.

Výsledky

Partizán Bardejov - MFK Ružomberok 3:2 (2:1)

Góly: 26. Strončeková, 35. Mikolajová, 71. Semanová – 23. Maslová, 78. Petercová

Bardejov: Kuľková - Havranová, Dimitrijevic, Lemešová, Bochinová, Gmitterová, Galarovičová, Mikolajová, Hviščová, Strončeková, Semanová

Darilo sa aj juniorkám, tie svoje súperky z Ružomberka porazili vysoko 11:0.

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 11:0 (3:0)

Góly: Maliňaková, Vagaská, Valancová, Sokolová 3, Vaľušová 2, Hronecová 2, Fecková

Bardejov: Mochnacká (76. Drutarovská) - Maliňaková, Jackovičová (53. Storinská), Vagaská, Mattová (74. Trinkovičová), Valancová (57. Fecková), Sokolová, Vasiľková (35. Belišová), Vaľušová (67. Gombitová), Hronecová, Iglódyová (22. Bereščáková)

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 35/2017. V predaji od utorka 5. 9. do pondelka 11. 9.