Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

ATU zažilo najdramatickejšiu sériu za posledné roky

(Autor: facebook/Peter Jäzva Jesenský)
Sportnet|Publikované 24. mar 2017 o 23:00

Obhajcovia florbalového majstrovského titulu postúpili do semifinále.

KOŠICE. Obhajcovia florbalového majstrovského titulu z ATU Košice postúpili do semifinále play-off po dramatickej päťzápasovej sérii s Prešovom.

Päť zápasov odohralo s Trenčínom aj Florko, ale postup mu napokon takmer nepochopiteľne unikol v poslednom zápase série na trenčianskej palubovke.

ATU si Prešov za svojho súpera vo štvrťfinále vybralo hlasovaním hráčov a ako avizoval pred sériou prezident klubu Juraj Dudovič, séria to bola naozaj ťažká a dramatická.

Už pred dvoma týždňami Prešovčania favorita zaskočili hneď v druhom zápase, keď v Košiciach vyhrali a prekvapenie pokračovalo aj v treťom zápase v sobotu pred týždňom v Prešove, keď opäť vyhrali „koňare".

Pred štvrtým zápasom tak malo ATU na krku nôž. V kabíne to zrejme poriadne vrelo, pretože v nedeľu to bola zo strany majstra úplne iná káva.

Od začiatku dali domácim najavo, že nechcú pripustiť prekvapenie a napokon Prešov deklasovali o 11 gólov.

Rozhodla prestrelka v piatom zápase

O všetkom sa napokon rozhodovalo v divokej 24-gólovej prestrelke v utorok v piatom zápase série.

„Čakal som presne takúto prestrelku, lebo aj jedno, aj druhé mužstvo hrajú ofenzívne, a tak to na ihrisku aj vyzeralo. Verili sme si, že sériu zvládneme, ale priznám sa, že v tomto zápase som si naozaj nebol istý. Bál som sa hlavne toho, že nás oslabenia a góly v nich vyvedú z miery, ale našťastie sme hneď reagovali a držali gólový rozdiel a to bolo rozhodujúce," povedal po zápase tréner ATU Róbert Bučko.

„Každá takáto séria je pre mužstvo určite psychickým povzbudením. Ťažké zápasy nás čakajú aj v semifinále," dodal Bučko.

Florko do semifinále nepostúpilo

Florko nastupovalo na minulotýždňové víkendové domáce zápasy štvrťfinále s AS Trenčín s nožom na krku.

Ak si chceli uchovať nádej na postup do semifinále, museli v oboch uspieť. Tlak Košičania zvládli.

„Určite nám pomohla výhoda domáceho prostredia, lebo zápasy sú veľmi vyrovnané a takmer v ničom sa nelíšia. Dnes sme možno spravili menej chýb ako v Trenčíne a využili sme svoje šance. Stále chceme hrať svoju hru a verím, že si to o postup napokon rozdáme v Trenčíne," povedal po dôležitom treťom víťaznom zápase Martin Kátlovský.

Hráčom Florka vyšiel vynikajúco aj vstup do rozhodujúceho piateho zápasu, ktorý sa hral v stredu v Trenčíne. Po prvej tretine vyhrávali 4:0. Domácim sa podarilo manko zmazať dvoma gólmi v druhej tretine a dvoma gólmi v úvode tej tretej.

Víťazstvo v zápase aj sérii strhli Trenčania definitívne na svoju stranu v 52. minúte, keď za štrnásť sekúnd strelili dva góly a vybojovali si postup do semifinále.

Práve premožiteľ Florka, AS Trenčín bude semifinálovým súperom ATU. Rozhodol o tom víťaz základnej časti zo Záhorskej Bystrice, ktorý si za svojho súpera vybral Nižnú.

Prevé dva zápasy odohrá ATU na domácej palubovke športovej haly SOŠ Ostrovského už počas nadchádzajúceho víkendu - v sobotu o 17.30 hod. a v nedeľu o 14.30 hod.

FLORBALOVÉ ŠTVRŤFINÁLE V ČÍSLACH:

ATU Košice - Mikuláš Prešov 11:6 (3:1, 3:1, 5:4), góly: Halás, Szabó a Navrátil po 2, Gašparík, Lehel Németh, Kerekeš, Pelegrin, Novotný (vlastný) - Ringer a Joščák po 2, Leško, Kominek.

ATU Košice - Mikuláš Prešov 5:6 (3:2, 0:3, 2:1), góly: 8. Kerekeš, 10. Halás, 17. Pelegrin, Kozák, 60. Kročko - Tall, Dudovič (vlastný), Baláž, Joščák, Magura, Dlugoš.

Mikuláš Prešov - ATU Košice 5:4 (0:1, 0:1, 5:2), góly: Leško a Jošák po 2, Kominek - Kerekeš 2, Kalafut, Szabó.

Mikuláš Prešov - ATU Košice 3:14 (1:3, 0:5, 2:6), góly: Kominek 2, Leško - Kerekeš 4, Halás, Čonka-Skyba po 2, Talarovič, Kozák, Szabó, Kročko, Navrátil, Kalafut.

ATU Košice - Mikuláš Prešov 14:10 (4:4, 4:2, 6:4), góly: Kerekeš 5, Kozák 3, Kalafut, Szabó, Pažák, Pelegrin, Čonka-Skyba, Halás - Tall a Joščák po 3, Leško a Kominek po 2.

KONEČNÝ STAV SÉRIE 3:2, DO SEMIFINÁLE POSTÚPILO ATU.

AS Trenčín - Florko Košice 6:5 (3:4, 2:0, 1:1), góly: Mandinec 2, Žiaček, Machara, Múčka, Mikolaj - L. Blaško 2, Vrábeľ, Kešelák, Kátlovský.

AS Trenčín - Florko Košice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), góly: Kováč, Mikolaj - Kešelák.

Florko Košice - AS Trenčín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2), góly: Kátlovský 3, Štefan, J. Blaško - Mikolaj 2, Kováč.

Florko Košice - AS Trenčín 7:5 (1:1, 4:2, 2:2), góly: Kátlovský 2, L. Blaško, J. Blaško, Vojna, Kešelák, Džupina - Heleš 2, Múčka, Machara, Mikolaj.

AS Trenčín - Florko Košice 7:4 (0:4, 2:0, 5:0), góly: Klapita a Heleš po 2, Ellinger, Mikolaj, Múčka - Vrábeľ, L. Blaško, Vašíček, J. Blaško.

KONEČNÝ STAV SÉRIE 3:2, DO SEMIFINÁLE POSTÚPILO AS TRENČÍN.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.