Štart kuriózne trikrát opakovali. Skvelý Volko postúpil do finále

Sportnet|16. aug 2022 o 20:28 (aktualizované 16. aug 2022 o 20:30)

Slovenský atlét podal vynikajúci výkon v behu na 100 metrov.

MNÍCHOV. Ján Volko vyrovnal vlastný slovenský rekord v semifinále na 100 metrov a postúpil do finále na ME v atletike 2022 v nemeckom Mníchove.

Volko štartoval v nevýhodnej prvej dráhe, no zdalo sa, že bol v úvode dokonca priebežne prvý. Napokon sa umiestnil na treťom mieste s časom 10,13 sekúnd, ktorým zopakoval svoje doterajšie maximum z roku 2018.

Predbehol ho iba Brit Reece Prescod (10,10 s) a druhý Talian Chituru Ali (10,12 s), ktorý zároveň dosiahol svoj osobný rekord.

Volko napokon postúpil do finále na základe času, zo semifinále totiž postupuje dvojica najlepších z každého z troch rozbehov a dvaja šprintéri na základe času.

Slovenský šprintér zaznamenal celkovo piaty najlepší čas.

Štart druhého semifinále bol kuriózny, keď bežci správne odštartovali až na štvrtý pokus. Po skorom štarte a druhom varovaní bol vylúčený Turek Jak Ali Harvey. Ešte predtým sa štart nepodaril pre technické problémy.

Finále je na programe už v utorok večer o 22.15 hod.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Štart kuriózne trikrát opakovali. Skvelý Volko postúpil do finále