Anjelky sa s účinkovaním v Európskom pohári rozlúčili víťazstvom

(Autor: ilustračné - Korzár/Judita Čermáková)
TASR|31. jan 2018 o 21:59

Zázrak sa nekonal, postúpili Benátky.

BENÁTKY. Basketbalistky Good Angels Košice sa s tohtoročným účinkovaním v Európskom pohári FIBA rozlúčili víťazstvom.

V odvetnom zápase 2. kola vyraďovacej fázy zvíťazili na palubovke Reyer Benátky 73:63, čím talianskemu tímu pripravili prvú prehru v súťaži.

Na postup to ale nestačilo.

Košičanky potiahla za víťazstvom najmä Darxia Morrisová, ktorá zaznamenala 27 bodov.

V drese domácich sa najviac darilo bývalej slovenskej reprezentantke Marii Růžičkovej, ktorá dosiahla 13 bodov.

Prvý vzájomný zápas v košickej Angels aréne Benátky vyhrali o 21 bodov (89:68), takže sa prebojovali medzi štyri najlepšie tímy súťaže.

K nim sa v ďalšej fáze pridajú štyri tímy z Euroligy, s ktorými následne vytvoria štvrťfinálové dvojice.

Priebeh stretnutia

Košičanky si boli vedomé vysokého manka z prvého zápasu a odvetu začali sympaticky.

Na rozdiel od duelu v Košiciach podali v prvej štvrtine koncentrovaný výkon a počas nej si vypracovali aj 8-bodový náskok (13:5).

Favorizované domáce hráčky síce v prvom polčase znížili, ale stále to boli Košičanky, kto mal tesný náskok.

Polčasové skóre 30:38 im dávalo nádej pomýšľať na malý športový zázrak.

Slovenský majster ani v druhom polčase nezvoľnil z koncentrovaného výkonu a jeho náskok v tretej štvrtine narástol aj na 13 bodov (36:49).

Viac však už domáce hráčky Košičankám nedovolili.

Taktickým výkonom v štvrtej časti udržali postupové skóre a aj napriek prehre postúpili do ďalšej fázy.

Hlas po zápase

Peter Jankovič (tréner Košíc): "V prvom rade musím povedať, že som veľmi hrdý na dievčatá za to, ako pristúpili k zápasu. Po nešťastnom dueli, ktorý sme absolvovali doma, sme sa vzchopili. Hrali sme s veľkým nasadením, dobre sme bránili a hrali rozumne v útoku. Zápas sme kontrolovali od začiatku do konca."

Štatistika

2. zápas 2. kola vyraďovacej fázy EP FIBA:

Reyer Benátky - Good Angels 63:73 (30:38)

Najviac bodov Reyer Benátky: Růžičková 13, De Prettová 12, Walkerová 10, zostava a body Good Angels: Morrisová 27, Jurčenková 15, Bálintová 22, Páleníková 3, Petersová 2 (Stehlíková 8, Deptová 5, Šarauskaitéová 2, Theiner 0).

Rozhodovali: Benczur (Maď.), Pavlov (Mac.), Marques (Port.), TH: 21/14 - 18/12, trojky: 7 - 9, os. chyby: 17:21, štvrtiny: 15:21, 15:17, 15:18, 18:17.

- prvý zápas: 89:68, do ďalšej fázy postúpili Benátky

Domov»Sportnet na východe»Anjelky sa s účinkovaním v Európskom pohári rozlúčili víťazstvom