Halové ME v atletike 2023

Halové ME v atletike sa v roku 2023 konajú od 2. do 5. marca v tureckom Istanbule. Celkovo sa rozdá 26 setov medailí v 13 mužských a 13 ženských disciplínach.

Slovensko reprezentuje trojica atlétov: Ján Volko, Viktória Forster a Gabriela Gajanová.

Volko obhajuje bronzovú medailu z roku 2021 v behu na 60 m. Celkovo má na konte v tejto disciplíne kompletnú medailovú zbierku (1-1-1).

Viktória Forster.
15.07.2023
Slovenky postúpili v štafete do finále. V ňom ešte zlepšili svoj výkonDievčatá bežali skvele, pochválil ich tréner.
15.07.2023
Ján Volko.
06.03.2023
Volka nemrzí výsledok, ale výkon. Horšie som odštartoval, hovorí šprintérSlovák v behu na 60 m obsadil piate miesto.
06.03.2023
Halová majsterka Európy Jaroslava Mahučichová (vľavo) a jej krajanka Kateryna Tabašnyková.
05.03.2023
Ukrajinka obhájila titul na ME, formu ukázala už na SlovenskuZlatý hetrik skompletizoval Grék Miltiadis Tentoglu.
05.03.2023
Michal Šášky05.03.20231
Ján Volko počas behu na 60 m na halových ME v Istanbule 2023.
04.03.2023
Volko dosiahol vo finále sezónne maximum, od bronzu ho delili 4 stotinyZlato získal Talian Ceccarelli.
04.03.2023
Ján Volko na halových ME v atletike 2023.
04.03.20234
Volko zabojuje už o štvrtú medailu, na halových ME postúpil do fináleO štyri stotiny sekundy si vylepšil sezónne maximum.
04.03.20234
Viktória Forsterová počas halových ME v Istanbule 2023.
04.03.2023
Mala vysoké ambície. Viktória Forster odchádza z ME sklamaná a smutnáVo svojom rozbehu obsadila piate miesto.
04.03.2023
04.03.2023
Volko vyhral svoj rozbeh na ME. Verí, že môže bežať ešte rýchlejšieUž v rozbehu pokoril svoje sezónne maximum.
04.03.2023
Nafissatou Thiamová.
03.03.2023
Thiamová zvíťazila v päťboji, obhajkyňa titulu zároveň vylepšila svetový rekordNa halových ME 2023 dosiahla výkon 5055 bodov.
03.03.2023
Viktória Forster na halových ME v atletike 2023.
03.03.2023
Forster nepostúpila do semifinále. Zaspala som na štarte, hnevala saVäčšie šance bude mať v sobotu.