Správy

Nováčik s postupovými ambíciami

Iveta Šodelová|13. apr 2019 o 09:00

OFK Dynamo Malženice

Prvé júnové dni minulého roka boli nepochybne výnimočné pre víťaza IV. ligy západ – OFK Dynamo Malženice. Zverenci Vladimíra Gloneka spečatili v 28. kole domácim víťazstvom 3:1 nad Hlohovcom svoj postup medzi krajskú elitu. Neubehol ani rok a futbalisti z Malženíc môžu pomýšľať dokonca až na celoštátnu úroveň. „Ako nováčik sme vstupovali do III. ligy s pokorou ku každému súperovi. Nemali sme veľké oči a na konci úvodnej sezóny v najvyššej krajskej súťaži by sme brali priečky okolo 8. miesta všetkými desiatimi. Dlhodobá systematická práca v klube, na tréningoch a vhodné dopĺňanie kádra ale vyústilo do priebežnej bronzovej pozície, za ktorú sme v Malženiciach všetci vďační,“ uvádza šéf Dynama Peter Macho. Obec ležiaca približne 10 kilometrov od Trnavy stráca na prvú Belušu 4 body a na druhý Púchov iba jeden. Aj preto neskrýva prezident klubu spokojnosť: „Z hľadiska tabuľkového postavenia to hodnotíme pozitívne, pretože byť na 3. mieste v III. lige pre dedinu s 1500 obyvateľmi je v konkurencii silných miest, ako sú Púchov, Šaľa či Považská, unikát.“ 

(Zdroj: Trnavský hlas // Bude Peter Macho (vpravo) prijímať gratulácie aj tento rok?, Autor: Ján Král)

Úspešné ťaženie Malženíc v prebiehajúcej sezóne nie je zase úplným prekvapením, čo potvrdzujú aj slová Petra Macha: „Pôsobím v malženickom futbale už deväť rokov. Počas nich si Dynamo vybudovalo silné renomé aj vďaka vystúpeniam v slovenskom pohári. Porazili sme Sereď a Petržalku, pričom do poslednej chvíle sa tu o postup triasli celky: Prešov, Skalica, Podbrezová. Myslím si, že tento klub nie je úplná neznáma ani medzi mužstvami z vyšších súťaží.“ III. liga ešte ani zďaleka nie je na konci, práve naopak. Najzaujímavejšia časť sezóny ešte len prichádza, ale pri konštantnej výkonnosti a kuse športového šťastia má Dynamo reálnu šancu postúpiť o stupienok vyššie. „Za momentálnych okolností by som prirovnal naše účinkovanie v druhej lige k príbehom Julesa Verna. Avšak vylúčené nie je nič, pretože máme v kádri množstvo hráčov s prvoligovými a druholigovými skúsenosťami, a tak by prípadný posun o level vyššie záležal na vstupe adekvátneho partnera do klubu,“ uzatvára túto tému Macho.

(Zdroj: Trnavský hlas // Tréner Vladimír Glonek (uprostred) často debatuje so šéfom klubu (vpravo), Autor: Eleonóra Szombatová)

Malženice budú počas víkendu aktérom jedného z najsledovanejších zápasov v kraji. Partia okolo trénera Gloneka vycestuje do neďalekého Červeníka, kde svoje domáce stretnutia hráva trnavské béčko. „Spartakovská rezerva sa netají postupovými ambíciami. Ak sa pozrieme na hráčov, ktorých môžu využiť z Á mužstva, sú andeli v derby zápase jasným favoritom. My sa budeme snažiť byť dôstojným súperom, uhrať čo najlepší výsledok a potešiť našich fanúšikov,“ vysvetľuje prezident klubu a následne dodáva na margo atmosféry v derby zápasoch: „Naši chlapci fandia Trnave, takže očakávam priaznivú atmosféru na štadióne v Červeníku. Faktom je, že na súpiske Dynama bude v nedeľu až 13 hráčov, ktorých kariéra je určitým spôsobom spätá s červeno-čírnymi farbami.“

(Zdroj: MY Trnava // Tomáš Vantruba pozná Spartak veľmi dobre. Na svojom konte má za andelov aj 2 ligové štarty, Autor: Lukáš Grinaj)

Vzťahy medzi Dynamom a Spartakom boli podľa slov Petra Macha vždy nadštandardné: „Nikdy ma neodmietli so žiadosťou o hráča, čo dokonca podčiarkuje posledné prestupové obdobie. Zranenie vystavilo na jar stopku najlepšiemu hráčovi celej súťaže Pavlovi Orolínovi. Vedeli sme, že budeme nutne potrebovať strelca, a Spartak nám požičal toho najlepšieho zo svojej rezervy.“ Je ním Tomáš Vantruba, ktorý sa už po presune do Malženíc dokázal presadiť. S jedenástimi presnými zásahmi je momentálne najlepší strelec klubu, ak neberieme do úvahy 14 gólového Orolína, ktorý je napriek dlhodobému zraneniu stále najlepším strelcom ligy. Veľký potenciál naplno preukazuje aj 19-ročný Juraj Sekera. Odchovanec trnavskej Lokomotívy namieril presne dovedna deväťkrát, a tak bude zaujímavé sledovať, ako si talentovaní futbalisti v nedeľu poradia so skúsenými Spartakovcami.

(Zdroj: Trnavský hlas // Juraj Sekera (vpravo) pôsobil aj mládežníckych kategóriach Spartaka, Autor: Ján Král)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: