Vygumovať moment, ktorý šarapatí

Šéfredaktor|21. aug 2018 o 00:00

Bardejov mieni pretrhnúť sériu bez výhry v tzv. anglickom týždni

V minulom ročníku sa druholigisti Bardejova zachránili „eltété“ a v klube si hovorili, že už v aktuálnych zápoleniach nemienia dopustiť podobnú stresovú situáciu. Po doterajších odohraných kolách sa však nedarí napĺňať tento zámer a kolektív Partizána je stále bez výhry na svojom konte.

Verím, že dnes proti Interu sa nám to podarí zlomiť,“ poznamenal rezolútne Peter Lipták, autor jediného gólu východniarov v predošlom vystúpení počas víkendu na ihrisku v Žiari nad Hronom v súperení s Pohroním. Tam si hostia počínali aktívne a smelo do prestávky, nedali sa deprimovať vedúcim zásahom hostiteľov z pokutového kopu a práve skúsený Lipták vyrovnal. Potom však prišiel zlom a druhý polčas priniesol iný obraz. Celkove zápas do prestávky bol vyrovnaný, možno na šance sme mohli vyhrávať 2:1. Lenže po zmene strán inkasovaný druhý gól nás značne rozhodil a zrazu sme si neplnili svoje úlohy. Zákonite sa to na nás valilo, lebo sme si počínali nekoncentrovane. Súper pridal ďalšie zásahy a dostal sa viac do hry, vypracoval si ďalšie možnosti.“

V doterajšom priebehu zápolení východniari boli najbližšie k trom bodom doma proti Komárnu. Lenže súperovi z čelných poschodí pelotónu predsa nedokázali dať ani čo len jediný gól. Zápas bol síce dosť chudobný na vyložené strelecké možnosti, lenže tutovku sme mali práve my. Nevyužili sme ju a to rozhodlo o tom, že sa body delili.“ Bol výkon podmienený tým, že Komárno je nateraz v popredí pelotónu? Nemyslím si, že by sme sa chceli viac vypnúť práve iba v tomto meraní síl a ostatné stretnutia sme nehrali naplno. Môžem povedať aj za chlapcov, že stále pristupujeme k povinnostiam profesionálne a sústavne myslíme na výhru. Hoci výsledky tomu veľmi nenasvedčujú.“

Bardejov má za sebou zaujímavú bilanciu. V úvodnom kole prehral po hokejovom výsledku v Žiline s béčkom, keď na úspech nestačili ani štyri strelené góly. Potom prišli gólové suchoty s Komárnom. Následne sa síce Partizán dva razy presadil v koncovke na pôde Šamorína, ale zase bola z toho iba remíza. Efektivita zradila hráčov aj naposledy na strednom Slovensku. Každý zápas bol iný.“

V lete nastal n súpiske Partizána prievan, je aj to na vine, že mančaft nie je ešte herne scelený, zohraný? Môže byť aj to príčinou našich výsledkov, ale už predsa máme za sebou pár vystúpení a tak by už bolo treba skoncentrovať sa tak, aby sme naplno obstáli. Doteraz sa zakaždým prihodil nejaký moment, ktorý ovplyvnil naše snaženie,“ dodal Peter Lipták. Nadhodili sme mu tému tzv. anglického týždňa. Neraz práve mužstvá, ktorým to nejde, v tejto perióde hodlajú prerušiť nie najvýraznejšiu bilanciu. Je to aj prípad Bardejova? Určite. Navyše dva razy hráme po sebe doma a už sa žiada bodovať a potešiť našich priaznivcov, ktorí stoja za nami. Hoci sme odohrali predtým odohrali doma len jeden duel, predsa podporu priaznivcov bolo cítiť a verím, že nám zachovajú priazeň aj naďalej.“