Rozhodnutie v hodine dvanástej

Šéfredaktor|25. apr 2019 o 13:55

Partizán Bardejov – FK Dubnica n. Váhom 2:1 (1:0)

Góly: 26. Staško, 90. Horodník – 81. Vujoševič, rozhodovali Rojček - Halíček, Vass, ŽK: Stachura – Václav, Vujoševič, Častulín, 673 divákov.

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Berežný, Rocheu, Dupkala (90. Micherda), Kica, Staško, Človečko (76. Stachura), Korijkov, Milunovič, Katona (57. Keresteš), Horodník.

Partizán, aj keď bol pred zápasom mimo zostupovej zóny, potrebuje stále body získavať. Dolná polovica tabuľky je vyrovnaná, stačí jedno zaváhanie a mužstvo sa opäť potáca v existenčných problémoch. Dubnici sa na jar darí. To, kto viac potrebuje vyhrať, ukázal už úvod zápasu. Domáci na súpera vybehli, hýrili aktivitou a tlačili sa do brány súpera. Gól padol v 25. minúte. Partizán sa zásluhou Staška ujal zaslúženého vedenia. O prevahe domácich svedčí aj počet streleckých pokusov – 13:2, no na bránu to bolo iba 2:0.

Hostia po prvýraz trafili bránu až v 49. minúte. Čikoš–Pavličko potvrdil svoje kvality a skóre sa nemenilo. Dubničania v druhej časti hry ožili a dostávali súpera pod tlak. Výsledkom boli tri rohové kopy aj dve strely na bránu, pri ktorých musel zasahovať gólman Partizána. Postupne sa však hra vyrovnáva, prelieva sa z jednej polovice na druhú. Obe mužstvá vyslali niekoľko striel, no brankári boli pozorní. To vydržalo až do 82. minúty, keď Partizán inaksoval. Zopakovalo sa to, čo v mnohých predchádzajúcich zápasoch. Bardejovčania opäť striedali dobré momenty s výpadkami, ktoré dostali súpera na nohy. Toto by sa vyspelému mužstvu stávať nemalo. Šťastie sa však tentoraz priklonilo na stranu domácich futbalistov. V 90. minúte dokázali prekonať brankára hostí Digaňa, a tak si v hodine dvanástej zabezpečili prepotrebné tri body.

Pohľad na tabuľku je po zápase už optimistickejší. Partizáni poskočili na 10. mieste o od „nešťastného“ trinásteho ich delia už štyri body.

Roman Berta (tréner Partizán): „Vyhrali sme po góle v poslednej minúte. To je pozitívom. V úvode sme boli lepší, strelili sme prvý gól. V druhom polčase sa ukázalo, že terén je zlý, radšej hrajme na umelej tráve. Na chlapcoch bolo cítiť, že majú v nohách nedeľňajší zápas a dlhú cestu z Bratislavy. Dostali sme gól po fatálnej chybe obrancu. To sa nemôže stať ani v nižších súťažiach. Išli sme do rizika a Mišo Horodník v závere vyrovnal. Máme dva dni na regeneráciu a cestujeme do Banskej Bystrice.“