One man show Olega Višnevského

Šéfredaktor|1. nov 2018 o 11:25

Minuloročný kanonier opäť vládne strelcom 3. ligy.

Hviezdou 15. kola Tipos 3. ligy Východ bol jednoznačne Oleg Višnevskij. Dôvod pre futbal jednoduchý. Pod víťazstvo košického lídra 7:0 na pôde Bardejovskej Novej Vsi sa podpísal mierou viac ako vrchovatou - 6 gólmi!

Gólostroj sa začal sypať v 7. minúte hlavičkou po rohovom kope. Po štvrťhodine hry spracoval krížny pas, po ktorom zvládol súboj s obrancom, po polhodine hry už mal na konte čistý hetrik: brankára Mašleja prekonal dorážkou, v 36. minúte skóroval do prázdnej brány po nezištnej prihrávke kolegu z útoku. To však nebolo všetko, presnými zásahmi v 49. a 77. minúte dokonal pre domácich futbalistov zo Šariša priam skazu.

Streliť 6 gólov v jednom zápase je unikát, aj na úrovni „majstráku“ 3. ligy...

„Určite. Nikdy nemám pred zápasom konkrétny gólový cieľ, stále sa snažím pomôcť mužstvu. Výkonom, hrou, keďže som útočník, tak gólovými prihrávkami alebo gólmi. Teraz to vyšlo až šesťkrát, takže musím byť spokojný,“ začal debatu Oleg Višnevskij.

V uplynulej sezóne 2017/2018 vládol treťoligovým kanonierom. Na konte mal po záverečnom kole 32 gólov, ak k tomu prirátame aj 7 presných zápasov v Slovnaft cupe, sumárne zdobilo Olega Višnevského 39 gólových radostí. V úvodných kolách hájil sninské farby, skóroval trikrát, po príchode do FC Košice pokračuje v úlohe strelca. Patrí mu bilancia 13 gólov... Zopakujete minulý ročník?

„Nedávam si žiadnu métu. Keď mužstvo vyhráva, je to najpodstatnejšie,“ konštatoval 23-ročný futbalista.

Košičania vyradili v Slovnaft cupe aj fortunaligové Zlaté Moravce (3:1) a postúpili do štvrťfinále. Máte aj pohárové ambície?

„Odpoviem takto - čakáme na ďalšieho súpera. Uvidíme, čo sa stane!“ - pousmial sa ukrajinský útočník.

Po jesennej časti je FC Košice v pozícii lídra s 5-bodovým náskokom pred Vranovom, majú o 10 bodov viac než tretie Humenné. Aj najlepšie skóre v súťaži (44:4) navráva postupovým zámerom. Sú už Košičania jednou nohou v 2. lige?

„Chceme postúpiť, ale pred nami je ešte druhá polovica sezóny. Teraz v jeseni musíme zvládnuť obe dohrávky - v Giraltovciach i doma s Humenným,“ dodal Oleg Višnevskij.