Futbal sa hrá na góly. Dlžania vyhrávajú iba na šance

TJ Družstevník Dlhé nad Cirochou.
TJ Družstevník Dlhé nad Cirochou. (Autor: Marián Škuba)
16. jún 2022 o 16:40

Piatoligový nováčik z Dlhého nad Cirochou si už záver sezóny užíva. Pozíciu na chvoste tabuľky už totiž zmeniť nemôže. Aj na pôde Ptičieho však Dlžania potvrdili, prečo sú poslední. Futbal sa hrá na góly...

Stará futbalová pravda

Opäť sa potvrdila. Nevyhráva ten, kto si vypracuje viac šancí. Do prvej sa dostali Ptičania v 7. minúte a Lancoš ju chladnokrvne využil – 1:0. Hneď z ďalšej akcie pálil Karas takmer z 30 metrov, lebo si všimol vybehnuvšieho brankára. Ten stačil loptu vyškriabať na čiare. A potom to z dlžanskej strany prišlo: 11. Jahnička pálil v tutovke vedľa; 18. Jahnička postupoval sám na Gutiča, brankár ho vychytal; 38. Jahnička našiel v čistej šanci P. Krivjanskeho, ktorý na Gutiča nevyzrel. A po prestávke mali viac šancí Dlžania: bombu Ryľaka odvrátil brankár, po koncovke Jahničku stál správne na čiare Salanci. Až 82. minúta znamenala radosť. Z trmy – vrmy vyrovnal Milčík. Dlžania mohli za jalovú koncovky pykať, lebo v 87. minúte sa mohol stať hrdinom domáci striedajúci mladík Kelemeca.

Patrik Milčík a Tomáš Opiela. Hrajúci tréneri.
Patrik Milčík a Tomáš Opiela. Hrajúci tréneri. (Autor: Marián Škuba)

Dlžanské zrkadlo

Ako teda vnímal deľbu bodov Patrik Milčík?

„Prehrať sme si isto nezaslúžili, lebo na čisté šance sme vyhrali. Do prestávky sme zahodili tri čisté šance, ale do šatní odchádzali vo výhode domáci. Koncovka nás gniavi celú sezónu. Podpísalo sa to pod výsledky, čo sa pretavilo na pozíciu v tabuľke a následne aj na pokles motivácie a záujmu zo strany niektorých chlapcov. Je to dlžanské zrkadlo tohto ročníka,“ konštatoval hrajúci tréner.

Obrázok zápasu. Dlžanskú tutovku kryje ptičanský gólman.
Obrázok zápasu. Dlžanskú tutovku kryje ptičanský gólman. (Autor: Marián Škuba)

„Hačure“ vybuchli

Len prvých a posledných desať minút v stretnutí bolo ptičansky pozerateľných. Ak niekto pred stretnutím očakával domáce gólové hody, rýchlo z predstáv vytriezvel. Ako alibi neobstoja ani absencie skúsených harcovníkov Horvat – Popik. Bol to jednoducho herný výbuch.

Ptičie – Dlhé n/Cir. 1:1 (1:0)

Góly: 7. Lancoš – 82. Milčík.

Žlté karty: Lancoš, Závada – Krivjanský, Dzurko.

Rozhodoval: Hrinda.

Ptičie: S. Gutič – M. Džubák, T. Karas, S. Salanci (82. S. Kelemeca), T. Opiela, N. Lancoš, P. Vaško (61. M. Kičina), J. Packo, S. Kuľha, Š. Hojdan, S. Závada.

Dlhé n/Cir.: B. Taňkoš – M. Čopík, A. Kudravý, P. Krivjanský, Š. Dzurko, S. Jahnička, P. Milčík (88. ), J. Krivjanský, P. Gnip, L. Piškanin (61. ), M. Ryľak.