Aspoň bod zariadil navrátilec Svistun

Šéfredaktor|2. aug 2018 o 00:00

Sninčania boli favoritom, ale z manka 0:2 uchmatli aspoň bod.

Takto si treťoligista MFK Snina vstup do sezóny určite nepredstavoval. V sezónnej ouvertúre na svojom trávniku privítal súpera z Bardejovskej Novej Vsi. Vychádzajúc z uplynulého súťažného ročníka stretli sa štvrtý vs. trinásty tím, lepšie „karty“ mali v rukách domáci aj z bilancie vzájomných zápasov. Na Šariši vyhrali v jeseni 7:1!, doma tohto súpera „rozbili“ 4:0... Teraz však museli ratovať aspoň bod. Hrdinom stretnutia sa stal Frederik Svistun. V 90. minúte vyrovnal na 2:2.

Rodák z obce Belá nad Cirochou začínal v mládežníckych družstvách MFK Snina, ako 15-ročný odišiel do FC VSS Košice, odkiaľ sa vrátil k beľanským farbám a počnúc aktuálnou sezónou obliekol opäť sninský dres...

V Košiciach som sa neuchytil, vrátil som sa preto domov, do materského klubu, po odohratí jednej sezóny nasleduje Snina,“ začal debatu bez ostychu mladý futbalista.

Sledovali ste účinkovanie Sninčanov v uplynulom období?

Jasné, nielen výsledky, aj som párkrát osobne navštívil sninské domáce zápasy. Viem, že po príchode trénera Štafuru sa vytiahli, skončili dva roky po sebe v horných poschodiach tretej ligy.“

Aké teda boli prvé dojmy po príchode do sninského prostredia?

Partia super, kolektív vynikajúci. Prevláda ľudský charakter, chlapci sa navzájom rešpektujú. Teším sa, že ma prijali medzi seba otvorene, tak hráčsky kolektív ako aj tréner,“  poznamenal 20-ročný futbalista.

Poďme z treťoligovej ouvertúre. Čakalo sa asi viac, než „iba“ výsledok 2:2...

Tiež som si myslel, že vyhráme 3:0, 4:0, ale rozchytali sme im brankára a góly z našej strany sa „zasekli“. Naopak súper pôsobil nebojácne, nemal čo stratiť a dvoma gólmi si vybudoval pozitívny náskok. Po prestávke sme zmenili rozostavenie, snaha, bojovnosť a srdiečko boli základom, že sme uhrali aspoň bodík.“

V 90. minúte bol strelcom vyrovnávajúceho zásahu práve Frederik Svistun. Čo na to hovoríte?

Tréner Štafura ma vyslal na hrot, doplnil som trio Pčola, Skvašík, Vyshnevskyi. Mal som získavať lopty v osobných súbojoch, prispieť k prečísleniu defenzívy súpera. Dostal som sa do šance a premenil ju. Veľmi sa teším, že som pomohol mužstvu. Chlapci ma podporovali hneď po mojom príchode na ihrisko, verili mi, povzbudzovali ma, odvďačil som sa im gólovo. Bol to super pocit,“ dodal Frederik Svistun, ktorý chce na sebe pracovať, aby presvedčil trénera, že má miesto v základnej zostave.