Slovensko - Portugalsko: Všetko o zápase kvalifikácie EURO 2024

Slovensko a Portugalsko hrajú v piatok 8. septembra 2023 na Tehelnom poli zápas skupiny J v rámci kvalifikácie na EURO 2024 (ME vo futbale).

Duel sa hrá o 20.45 h v Bratislave na Tehelnom poli. Zápas je vypredaný, v hľadisku by malo byť 21 500 fanúšikov, medzi nimi aj 700 z Portugalska.

Súčasťou portugalského výberu je aj hviezdny Cristiano Ronaldo. Tridsaťosemročný futbalista pôsobí od minulého roka v Saudskej Arábie, v tíme Al-Nassr FC z hlavného mesta Rijád.

Na reprezentačnej scéne je rekordér. Proti Slovensku načne už tretiu stovku zápasov v portugalskom drese, so 123 gólmi na čele historickej tabuľky strelcov reprezentačných tímov

Slováci majú v skupine na konte zatiaľ 10 bodov za tri výhry a jednu remízu. Patrí im 2. priečka práve za Portugalskom, ktoré ešte nestratilo ani bod.

Zverenci Francesca Calzonu v kvalifikácii najskôr remizovali doma s Luxemburskom 0:0, ale potom zdolali doma Bosnu a Hercegovinu 2:0 a vyhrali aj v Lichtenštajnsku 1:0 a na Islande 2:1.

Portugalci nadelili Lichtenštajnsku 6:0, Luxembursku, 4:0, Bosne a Hercegovine 3:0 a potrápil ich iba Island, kde rozhodol o výhre hostí Cristiano Ronaldo gólom v 89. minúte.

Tabuľka skupiny J - kvalifikácia EURO 2024

Cristiano Ronaldo a Martin Dúbravka po strete v zápase Slovensko - Portugalsko v kvalifikácii EURO 2024.rozhovor
15
Ronaldo držal jeho tvár v dlaniach. Keď Dúbravka videl štuple, len sa modlilJedného spoluhráča vychválil menovite.
15
Na snímke sprava hráč Slovenska Denis Vavro a hráč Portugalska Cristiano Ronaldo.
30
Ja som taký, neberiem, či je to Ronaldo, alebo kto. Je to hráč ako ja, tvrdil KuckaPortugalský tréner skladal pred Slovákmi poklonu.
30
Slovenskí futbalisti po zápase Slovensko - Portugalsko v kvalifikácii EURO 2024.
FOTO: Nevyužité šance môžu mrzieť. Jeden z najlepších zápasov nedotiahli Slováci do bodového ziskuPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Portugalsko v skupine J v rámci kvalifikácie EURO 2024 (ME vo futbale).
Stanislav Lobotka.
4
Lobotku postihla v rodine tragédia. Rozhodol sa, že proti Portugalsku bude hraťZačínať bude už v základnej zostave.
4
Slovensko - Portugalsko: ONLINE prenos z kvalifikácie EURO 2024.online
63
Kvalifikácia EURO 2024: Slovensko po výbornom výkone nestačilo na PortugalskoSledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu skupiny J v rámci kvalifikácie EURO 2024: Slovensko - Portugalsko.
63
Lukáš Haraslín počas tréningu pred piatkovým zápasom kvalifikácie ME 2024 Slovensko - Portugalsko.
13
Dva zápasy, dve televízie. Kde sledovať Slovensko v boji o EURO 2024?Pozrite si TV program septembrových zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie v kvalifikácii EURO 2024.
13
Slovenskí futbaloví reprezentanti.
Ronaldo sa po rokoch predstaví na Slovensku. Športový program na dnes (8. september)Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 8. septembra. Aký je program dňa?
Cristiano Ronaldo počas tréningu pred piatkovým zápasom kvalifikácie.
29
Pobláznení Slováci behali z jednej strany na druhú, Ronaldo im ušiel tajnou cestouChcel som získať Weissa, priznal tréner Portugalska.
29
Tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Roberto Martínez.
2
Tréner Portugalska vyzdvihol Lobotku: Som veľký fanúšik slovenského futbaluRoberto Martinez ocenil aj prácu Francesca Calzonu.
2
Tréner Francesco Calzona a Juraj Kucka počas tlačovej konferencie.
14
Taktika proti Portugalcom? Nepustiť ich na dostrel, pred bránou mučia súperaJuraj Kucka nastúpi v piatok na stý reprezentačný zápas.
14
Zobraziť viac