Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Z lajdáka sa stal veľký pracant. Odmenou mu je prestup k majstrovi

Zemplínčan Ján Krivák vo farbách nového zamestnávateľa KF Škendija Tetovo. (Autor: archív J. K.)
Róbert Andrejov|Publikované 3. feb 2020 o 23:00

Krivák je prvým slovenským futbalistom v Severnom Macedónsku.

Ján Krivák: fotogaléria

3.2.2020

VRANOV NAD TOPĽOU. Niektoré futbalové príbehy sú skutočne veľmi zaujímavé. Nevšednú kariéru hodnú sfilmovania prežíva aj Ján Krivák.

Rodák z Vranova nad Topľou ešte pred piatimi rokmi hrával šiestu najvyššiu súťaž, popri ktorej chodil do zamestnania, a teraz bude bojovať o majstrovský titul.

Prednedávnom sa tento urastený stopér upísal úradujúcemu šampiónovi Severného Macedónska KF Škendija Tetovo a stal sa vôbec prvým Slovákom, ktorý bude pôsobiť v tejto krajine na juhu Európy.

Namiesto záchrany boj o titul

Krivák podpísal so Škendijou kontrakt do konca aktuálnej sezóny s opciou na ďalšie dva roky. Predtým pôsobil poldruha roka u českého prvoligistu z Karvinej.

„Nebol som tam spokojný. Oznámil som to môjmu manažérovi, ktorý mi našiel super klub, za čo sa mu chcem aj touto cestou poďakovať. Záujem o moje služby mala aj samotná Škendija, preto bolo moje rozhodovanie o to jednoduchšie,“ priblížil zrod svojho prestupu 26-ročný Krivák.

Pre slovenských futbalistov je Severné Macedónsko netradičná destinácia, čo ho teda viedlo vyskúšať si pôsobenie na tejto adrese?

Prémiový obsah

Pre dočítanie článku je potrebné kúpiť predplatné.

Máte už konto alebo predplatné SME.sk?
Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.