Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vymenený Sekera: Som chameleón, prispôsobím sa

Andrej Sekera. Z Buffala sa sťahuje do Caroliny. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 2. júl 2013 o 12:25

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera už nezačne sezónu 2013/2014 ako hráč Buffala.

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera nezačne sezónu 2013/2014 ako hráč Buffala. Vedenie Sabres ho počas nedeľňajšieho draftu vymenilo do Caroliny za zadáka Jamieho McBaina a druhokolové 35. miesto vo výbere nováčikov, z ktorého neskôr získalo J. T. Comphera.

VYSOKÉ TATRY. Počas svojho sedemročného pôsobenia v NHL obliekal 27-ročný obranca výlučne dres šablí. Šokovalo ho to?

„Som chameleón, prispôsobím sa. Je to hokej a druhá stránka tohto biznisu. Buffalu ďakujem za roky, ktoré som tam strávil a Caroline za prejavený záujem. Som rád, že si ma vybrali do svojho tímu. Je to pre mňa nová výzva, nová príležitosť ukázať sa. Budem sa snažiť hrať ako doteraz a verím, že budem pre nový tím prínosom,“ povedal po príchode na Olympijské hokejové leto vo Vysokých Tatrách Andrej Sekera.

((a))

Sekerovi okolo druhej hodiny v noci zatelefonoval generálny manažér Buffala Darcy Regier a informoval ho o výmene. Následne sa mu ozval aj Rutherford.

Aj po týchto nočných telefonátoch slovenský obranca išiel spať a na ďalšie detaily o svojej budúcnosti si počká. Sťahovanie do nového mesta mu nerobí problém.

O Caroline má pomerne dosť informácií. „Hurricanes majú vynikajúce korčuliarske mužstvo, hrajú ofenzívny a kombinačný hokej. V tíme je veľa mladých, technicky zdatných hokejistov. V meste je teplejšie ako v Buffale, je v ňom veľa univerzít, takže to môže byť v pohode,“ poznamenal Sekera.

foto
Hokejisti utužovali partiu aj na Lomnickom štíte

Tenis mu vraj nejde, vo futbale iba do múru

Ešte pred sťahovaním do svojho nového pôsobiska si užije pár príjemných dní so spoluhráčmi z reprezentácie. Vo Vysokých Tatrách odštartovalo v pondelok Olympijské hokejové leto.

Sekera to vníma ako vítanú príležitosť stretnúť sa s kamarátmi z reprezentácie.

„Teším sa hlavne na chalanov. Pekné prostredie, dobrá zábava, dobrí ľudia. Určite to bude sranda, počasie nám vyšlo krásne a na Tatry sa teším. Doposiaľ som bol len raz na Štrbskom Plese a tak to bude pekná skúsenosť. Tenis mi síce príliš nejde a na futbale môžem ísť tak akurát iba do múru, ale tu pôjde v prvom rade o zábavu,“ s úsmevom uzavrela nová akvizícia Caroliny Hurricanes.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.