Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Volejbalisti Prešova skúsia prejsť cez najťažšieho súpera

Diváci v Prešove sa môžu tešiť na pohárový šláger. (Autor: VK Mirad PU Prešov)
Ján Jacoš|Publikované 16. jan 2019 o 00:00

Šarišania zabojujú v pohárovom šlágri proti Prievidzi.

PREŠOV. V stredu sa v Slovenskom pohári vo volejbale mužov odohrajú štvrťfinálové zápasy.

Hrá sa na jeden zápas a stretnú sa v ňom: Trenčín - Svidník, Komárno - Košice, Myjava - Nitra a od 19. hod. Prešov - Prievidza.

Prešovčania dostali najsilnejšieho súpera - Prievidza je extraligovým lídrom a obhajcom double.

Digaňa očakáva tuhý boj

Šarišania však chcú v súboji s náročným súperom nadviazať na októbrový extraligový triumf, keď nad Prievidzou vyhrali 3:0 a potvrdiť, že v domácom prostredí dokážu zdolať každý tím.

Aj medzi sviatkami absolvovali poriadnu porciu tréningov, nechýbali ani dvojfázové zaberačky. Kondičnú prípravu striedalo cizelovanie herných činností.

Pre divákov v Prešove to bude nesporne atraktívny duel, obe družstvá majú ambíciu predstaviť sa vo februárovom Final Four Slovenského pohára v Humennom.

Výhodou Šarišanov je domáce prostredie a skvelí fanúšikovia.

„Na kvalitného súpera, ktorý chce obhájiť double, sme sa pripravovali z fyzickej aj z mentálnej stránky," poznamenal tréner VK Mirad PU Prešov Erik Digaňa.

"Diváci sa majú na čo tešiť. Bude to vyrovnaný zápas a tuhý boj so súperom, ktorý má skúsených hráčov, reprezentantov. Verím, že chlapci v ňom odovzdajú všetko. V sobotu sme v extralige vyhrali v Trenčíne, pred dôležitým stredajším zápasom sme nechali oddychovať Sopka. Vyskúšali sme si aj pár alternatív."

Súvisiace články