Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vo finále si zahrajú aj o finančnú odmenu

Ján Glovičko|Publikované 3. jún 2015 o 22:00

Už o niekoľko dní vyvrcholí súťažný ročník 2014/15 nielen v regionálnych súťažiach, ale aj v oblastných futbalových zväzoch.

Už o niekoľko dní vyvrcholí súťažný ročník 2014/15 nielen v regionálnych súťažiach, ale aj v oblastných futbalových zväzoch a spoznáme víťazov jednotlivých súťaží, ako aj tých, ktorí zostúpia do nižších. Pozornosť fanúšikov aj samotných aktérov sa teda upriamuje na záverečné dve kolá, no okrem nich bude v Oblastnom futbalovom zväze Košice – okolie aj finálový duel O pohár predsedu ObFZ.

KOŠICE. Stalo sa už nepísanou tradíciou v tomto oblastnom futbalovom zväze, že všetci účastníci v seniorských súťažiach sa zapájajú do dlhodobej súťaže O pohár predsedu ObFZ.

Aj v tejto sezóne sa do súťaže prihlásilo 32 mužstiev, ktoré prešli sitom štyroch kôl, aby sa najlepšie dve dostali až do samotného finále.

V piatom rozhodujúcom kole, ktoré sa uskutoční dnes o 17. 00 h na ihrisku Lokomotívy Košice v Družstevnej proti sebe nastúpia celky Košických Oľšian a Trsteného pri Hornáde.

„Ešte počas aktívu si mužstvá vyžrebovali čísla a vytvoril sa súťažný pavúk, pozostávajúci z piatich kôl. Prvé sa odohralo ešte v auguste minulého roka a semifinále sa hralo koncom apríla. Finále je na programe dnes, pričom víťaz získa putovný pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu ako aj samotný pohár za víťazstvo. Vo finále sa hrá aj o finančnú odmenu, ktorá nie je vysoká a odsúhlasila ju minulá Rada ObFZ. Vlani sa z víťazstva tešil celok Bidoviec, ktorý má aj spomínaný putovný pohár,“ povedal na margo finále predseda ObFZ Košice–okolie Marcel Eperješi.

Vlani až 20 "pokutových" kopov

Vo vlaňajšom finále sa zahrávalo až desať sérií kopov zo značky pokutového kopu, keď duel s Mokrancami skončil nerozhodne 2:2.

Z doterajších finálových zápasov je tento rekordný v počte jedenástok.

Tohtoročný finalista si prilepší o 300 eur a porazení o 200.

Oba celky prešli pavúkom bez zaváhania, Košické Oľšany postupe zdolali Svinicu 18:0, obhajcu pohára Bidovce 1:0, Budimír 3:2, v semifinále vyhrali nad Novou Polhorou 6:2. Trstené na ceste do finále rovnako neprehralo, v prvom kole zdolali Valaliky 3:2, v Mokranciach vyhrali 2:1, s Perínom 3:0 a v semifinále si poradili s Jasovom na jeho trávniku a zvíťazili 3:2.

Pokiaľ sa finálové stretnutie O pohár predsedu ObFZ skončí v riadnom hracom čase nerozhodne, nasledovať budú hneď strely zo značky pokutového kopu.

Trstené si penaltový rozstrel vyskúšalo v Jasove, kde sa skončil duel nerozhodne.

Pozývajú fanúšikov

Finálový duel budú rozhodovať naši arbitri, hlavným bude Marián Bajzík a na čiarach mu budú asistovať Mário Petraššovitš a Dávid Tóth, náhradným rozhodcom je Adam Juraj Tomašov.

Delegátom je Martin Palenčár.

„Súťaž O pohár predsedu ObFZ je druhou najvyššou v rámci ObFZ, jej víťaz nikam nepostupuje a patrí mu pomyselný trón pohárového kráľa. Samozrejme, že viac sa cení postup do vyššej súťaže, ale táto pohárová súťaž má aj prestížny charakter. Aj touto cestou by som chcel pozvať fanúšikov na toto finále a verím, že budú sledovať zaujímavý futbal, ktorému nebude chýbať gólové korenie,“ povedal na záver šéf oblastného futbalového zväzu Marcel Eperješi.

Autor: Ján Glovičko

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.